Категорија: Фудбал

Навивач на Борусија почина среде меч, играчите стоеја, публиката пееше „You’ll never walk alone”

Борусија Дортмунд славеше над Мајнц со 2-0, но овој меч мина во знакот на трагичниот настан во...

Што се случува кога ќе го оставиш Алвеш на клупа ? (Видео)

Дани Алвеш полуде на клупа. Погледнете :

Фановите на Реал ги избраа трите идеални засилувања

Реномираната шпанска „Марка“ во текот на вчерашниот ден ги обелодени 12-те имиња на светски...

Што пие Меси што е толку добар?

Барселона го „здроби“ Еибар со 4:0 изминатиот викенд, а Лео Меси беше стрелец на два гола на...

Барса го избра новиот стадион, еве како ќе изгледа!

Барселона го избра новиот стадион! Меѓу осумте фискални проекти, а по неколку недели...

Реал ја растури Селта, Роналдо постигна 4 гола

Фудбалерите на Реал Мадрид ја покажаа својата класа, ја уништија Селта со 7:1. Гостите подобро...

Реал се распаѓа, си одат Роналдо и Рамос?

Поразот од Атлетико Мадрид сеуште го тресе „кралскиот клуб”. Расправијата меѓу Роналдо и...

Десетте фудбалери кои ги посакува Мурињо за својот Јунајтед

Англиските медиуми се убедени дека Луи Ван Гал ќе си замине од „Олд Трафорд“ по крајот на...

ЕВРОПА ЛИГА: ИЗВЛЕЧЕНИ 1/8 ФИНАЛНИТЕ ДВОЈКИ

Денес беше извршена ждрепката во Нион за осминафиналните натпревари од Лига Европа....

Лионел Меси му го оствари сонот на ова момче од Афганистан

Откако се појавија фотографии од Муртаза, момче од Афганистан, како од пластична ќеса си...

Финалето на Купот на Шпанија ќе се игра во Мадрид

Барселона и Севиља финалето од Купот на Шпанија ќе го играат на 22. мај на стадионот „Висенте...

Англија во бунило по одбраната на сезоната: Голманот на Милвол ја изведе најлудата интервенција (Видео)

Екипата на Милвол со сигурни 3:0 го совлада Питербороу на денешниот првенствен натпревар во...

Покрај Манчестер и Интер заинтересиран за Мурињо?!

Иако веќе сите медиуми го преселија Жозе Мурињо во Манчестер Јунајтед, денешното издание на...

Зидан: Роналдо ја прави разликата, сите од него очекуваат голови

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан по триумфот против Рома (2:0) рече дека за него најважен...

Роналдо напушти прес-конференција лут поради новинарско прашање

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја напушти од прес-конференцијата...

На Нејмар му ги запленија јахтата и авионот

Бразилскиот фудбалски репрезентативец и член на Барселона, Нејмар остана без своите авион и...

Видео: Резултатски пресврт кој ќе влезе во историјата – Губеа со 6:1 до 65 минута, а потоа…

Иако станува збор за пријателски натпревар, и за земја каде фудбалот и не е најпопуларен –...

Пеналот на Меси и Суарез требаше да биде поништен

Лидерот во Примера и актуелен шампион Барселона синоќа на домашен терен ја победи Селта со...

Видео: Само Меси може да изведе вака пенал!

Лионел Меси го повтори легендарниот пенал на Јохан Кројф, Аргентинецот наместо да шутира од...

Имало бетер од Мурињо: Тренер доби исклучување, па го водеше тимот од покрив на стадион

Никарагванскиот фудбалски стручњак Серхио Рамирез го привлече вниманието на светската...