Категорија: Фудбал

Десетте фудбалери кои ги посакува Мурињо за својот Јунајтед

Англиските медиуми се убедени дека Луи Ван Гал ќе си замине од „Олд Трафорд“ по крајот на...

ЕВРОПА ЛИГА: ИЗВЛЕЧЕНИ 1/8 ФИНАЛНИТЕ ДВОЈКИ

Денес беше извршена ждрепката во Нион за осминафиналните натпревари од Лига Европа....

Лионел Меси му го оствари сонот на ова момче од Афганистан

Откако се појавија фотографии од Муртаза, момче од Афганистан, како од пластична ќеса си...

Финалето на Купот на Шпанија ќе се игра во Мадрид

Барселона и Севиља финалето од Купот на Шпанија ќе го играат на 22. мај на стадионот „Висенте...

Англија во бунило по одбраната на сезоната: Голманот на Милвол ја изведе најлудата интервенција (Видео)

Екипата на Милвол со сигурни 3:0 го совлада Питербороу на денешниот првенствен натпревар во...

Покрај Манчестер и Интер заинтересиран за Мурињо?!

Иако веќе сите медиуми го преселија Жозе Мурињо во Манчестер Јунајтед, денешното издание на...

Зидан: Роналдо ја прави разликата, сите од него очекуваат голови

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан по триумфот против Рома (2:0) рече дека за него најважен...

Роналдо напушти прес-конференција лут поради новинарско прашање

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја напушти од прес-конференцијата...

На Нејмар му ги запленија јахтата и авионот

Бразилскиот фудбалски репрезентативец и член на Барселона, Нејмар остана без своите авион и...

Видео: Резултатски пресврт кој ќе влезе во историјата – Губеа со 6:1 до 65 минута, а потоа…

Иако станува збор за пријателски натпревар, и за земја каде фудбалот и не е најпопуларен –...

Пеналот на Меси и Суарез требаше да биде поништен

Лидерот во Примера и актуелен шампион Барселона синоќа на домашен терен ја победи Селта со...

Видео: Само Меси може да изведе вака пенал!

Лионел Меси го повтори легендарниот пенал на Јохан Кројф, Аргентинецот наместо да шутира од...

Имало бетер од Мурињо: Тренер доби исклучување, па го водеше тимот од покрив на стадион

Никарагванскиот фудбалски стручњак Серхио Рамирез го привлече вниманието на светската...

Фудбалерот на Борусија си фати “авион”

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс за германскиот весник Билд ја потврди врската...