Категорија: Фудбал

Минале 4.000 километри и им се губи секаква трага: Како една цела репрезентација преку ноќ исчезнала во Сплит?

Нешто чудно се случило во Сплит, а хрватската јавност се прашува како е можно преку ноќ да...

Панчев промовиран во нов спортски директор на Вардар

Дарко Панчев, легендата на Вардар и македонскиот фудбал, се врати во „црвено-црното“...

Погледнете како се добиваат 1000 евра со 3 натпревари…

Нашиот пријател Бобан, ни испрати добитен тикет на кој уплатил само 76 денари, а добил 61.253...

Сари добитник на наградата „Златна клупа“

Тренерот на Наполи, Маурисио Сари е прогласен за најдобар тренер во италијанската Серија А....

Зидан го продава Хамес Родригез

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, побарал од раководството на тимот во летниот преоден...

Што ќе се случува утре во спортскиот центар Аеродром ?

По ланското успешно издание на кое 160 музичари од цела Македонија приредија 10 дневен...

Спектаклот во Скопје по популарни цени- еве колку ќе чинат билетите за УЕФА Суперкупот

Од средината на јуни ќе започне продажбата на билетите за најголемиот спектакл во Скопје...

Роналдо играч на годината во Португалија

Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар португалски играч во 2016 година. Минатата година...

Варди: Добивам смртни закани по отказот на Раниери

Напаѓачот на Лестер, Џејми Варди, рекол дека тој и неговото семејство добивале смртни...

УЕФА Суперкуп трофејот е во Скопје, ФФМ в сабота организира фотографирање со пехарот

Трофејот кој УЕФА му го доделува на освојувачот на Суперкупот на Европа, повторно е во...

ЛШ: Реал оди во Минхен, Барса во Торино

Во седиштето на УЕФА во Нион, Швајцарија, точно на пладне беа извлечени четвртфиналните...

Лацио во финишот го сруши Торино (видео)

Лацио го освлада Торино со 3:1 во последниот натпревар од 28.коло во Серија. Лацио со оваа...

ФА куп: Челзи на Тотенхем, Арсенал на Сити

Познати се полуфиналните двојки во англискиот ФА куп, во кој пласман изборија екипите кои се...

Чудата во фудбалот се случуваат, Барса го елиминира ПСЖ

Барселона и Борусија Дортмунд им се придружија на Реал и Баерн во четвртфиналето, во Лигара...

Гризман нема да го напушти Атлетико

Антоан Гризман ќе остане во Атлетико Мадрид и покрај нескриениот интерес на неколку големи...

Подобро да не играа, ниту еден постигнат гол на пет средби во Црна Гора

Викендов на натпреварите кои се одиграа во Втората фудбалска лига на Црна Гора не беше...

Барса разиграна против Селта, Реал сигурен кај Еибар

Фудбалерите на Барселона го задржаа водството во шпанскиот шампионат откако на својот...

И полицијата не му може ништо на Кристијано Роналдо (видео)

„Дури ни полицијата не може ништо на Роналдо“, се насловите со кои светските медиуми ги...

„Аџибадем Систина“ ми даде мотив да застанам на нозе

По тешката повреда на скочниот зглоб за време на натпревар, првиот избор за третман на...

Нов пораз на Реал, Селта победи во Мадрид

Фудбалерите на Реал Мадрид во неполни четири дена забележаа два порази, откако во неделата...