Категорија: Фудбал

ВИДЕО: ”Спајдермен” се обиде да го прекине мечот меѓу Сити и Вест Хем

Маж облечен во костимот на стрип јунакот Спајдермен истрча на теренот во текот на...

Кикс на Ливерпул, победи на Сити и Јунајтед

Екипите од Манчестер Сити и Јунајтед забелажаа победи, додека Ливерпул испушти два важни...

Еден од најдобрите фудбалски судија досуди пенал поради играње со рака на голманот

Еден од најдобрите фудбалски судии на светот, Турчинот Чунејт Чакир направи несфатлива...

Реал Мадрид со повеќе трофеи од порази во 2016

Најтрофејниот европски клуб, Реал Мадрид, со „златни букви“ ја запиша 2016 година. Оваа...

Твитер: Три работи се сигурни: плаќање данок, смрт и гол на Рамос во 90-та минута

Фудбалерите на Реал во саботата го соборија клупскиот рекорд откако и на 35-от натпревар во...

Клуб Америка избори полуфинале против Реал Мадрид

Фудбалерите на Клуб Америка од Мексико изборија пласман во полуфиналето на Светското...

Чудо: Еден од тројцата преживеани играчи на Чапекоенсе стана на нозе и им испрати емотивна порака на фановите (Видео)

Алан Рушел е еден од тројцата фудбалери кои го преживеаја фаталниот лет од Боливија до...

Најтажната светска карикатура: Добредојдовте во фудбалскиот рај

Човек не може да остане рамнодушен на оваа карикатура, дефинитивно најтажна на фудбалска...

Нов скандал: И Роналдо затајувал данок?

По Лионел Меси, Неѕмар, Хавиер Маскерано и Самуел Ето нова мета на даночните органи во...

”ДОКТОРОТ” СО НОВИ 3 ДОБИТНИ ТИКЕТИ

Нашиот пријател Александар кои своите добитни тикети ги потпишува ”The Doctor Tips 1×2”, повторно...

Нејмар доживеа сообраќајна несреќа, но вечер ќе игра (ВИДЕО)

Напаѓачот на Барселона, Бразилецот Нејмар, доживеал сообраќајна несреќа со својот...

Барселона заинтересирана за Италијанецот Де Шиљо

Шпанските медиуми пренесуваат дека челниците од фудбалскиот клуб Барселона ја следат...

Без победник во големото италијанско дерби

Милан и Интер одиграа без победник 2:2, во дербито Дела Мадонина. Мечот кој се одигра во...

ПМФЛ: Работнички го победи Вардар, трагичар голманот Гачевски

Работнички му го нанесе првиот првенствен пораз на Вардар, откако попладнево во рамките на...

Немал пари ни за копачки а денес е еден од најдобрите фудбалери во светот

Легендарниот фудбалер на Интер, Аргентинецот Хавиер Занети, во едно интервју го раскажа...

Нејмар го убедува својот сонародник да дојде во Барселона!

Бразилскиот фудбалер на Барселона, Нејмар, пробува да го убеди својот сонародник и играч на...

Дамевски Блогер објави 8 добитни тикети 

Нашиот Среќен пријател – Дамевски Блогер  објави 8 добитни тикети на неговата фесјбук...

Погледнете го моментот кога фудбалерот на Босна го соблече противникот од Грција!

Инцидентот кој се случи на натпреварот помеѓу репрезентациите на Босна и Херцеговина и...

Marca: Меси одбил да го продолжи договорот

Првата ѕвезда на Барселона и еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Лионел Меси, одбил...

Меси за дебаклот од Бразил: Нашата игра е shit

Аргентина загуби од Бразил во мечот за квалификациите за Светското фудбалско првенство во...