Категорија: Кошарка

Кошаркарките ги добија противниците во квалификациите за ЕП

Македонската женска кошаркарска репрезентација ги доби своите противници во...

Антиќ сеуште размислува дали ќе игра за репрезентација?

Македонската кошаркарска репрезентација ги започна подготовките за настап во...

Спарси го декласираа Кливелнд, Нов трипл-дабл на Вестбрук

Актуелниот шампион во НБА лигата Кливелнд доживеа дебакл во Сан Антонио и ја загуби првата...

Тодор Гечевски заминува во кошаркарските легенди!

По повод 70 години од формирањето на кошаркарскиот клуб Работнички, утре во петок на 30-ти...

Докторот повторно со добитен тикет и тоа од 42.315 денари

Нашиот пријател Александар кои своите добитни тикети ги потпишува ”THE DOCTOR”, повторно...

Кошаркарите на Куманово го победија МЗТ во Скопје

Куманово неочекувано поведе со 1-0 во финалната серија од кошаркарскиот плејоф, откако...

Поради загубен облог, Антиќ со нов имиџ (Фото)

Тимот во кој што настапува нашиот кошаркарски интернационалец Перо Антиќ, Фенербахче, беше...

 Ставил 2 натпревари од НБА да завршат нерешено и добил 20.827 денари

Нашиот пријател Али ставил на еден тикет 2 кошаркарски натпревари од НБА да завршат...

Кладилниците немаат мир од Дамевски Блогер! Денес повторно добитен … 

Нашиот Среќен пријател – Дамевски Блогер повторно објави добитни тикети...

ФИБА не ја признава АБА лигата

Меѓународната кошаркарска федерација (ФИБА), во овој облик не ја признава регионалната АБА...

ЖЕНСКИ НАТПРЕВАР: Ова го може само ”плавуша”!

Женските У-17 кошаркарски репрезентации на Словачка и Мексико се актери во веројатно...

Страшно забивање на „кралот“: Моќниот Леброн го запали Кливленд (Видео)

Кливленд Кавалирс на крилата на Леброн Џејмс поведе со 2:0 во пресметката со Детрои Пистонс....

Антиќ со мајагери го поздрави Диксон (видео)

Фенербахче се пласираше на завршниот турнир во Евролигата откако со убедливи 3:0 го надигра...

ФИБА ја исфрли Македонија од европските квалификации?

Македонската кошаркарска репрезентација е дел од групата на 14 репрезентации на кои им се...

(ВИДЕО) 60 поени на Коби Брајант на последниот натпревар во кариерата

Еден од најголемите кошаркари на сите времиња Коби Брајант ја заврши својата кариера. „Црна...

Лестер „Бо“ Мек Кејлеб доаѓа во МЗТ?!

Управата на МЗТ Скопје Аеродром ќе се обиде да го убеди Лестер „Бо“ Мек Кејлеб во следната...

Коби Брајант со инспиративна реклама за Најк, која ќе ве наежи: „Треба да ме мразите“

Коби Брајант во новата реклама на Најк наменета за Кинескиот пазар, праќа силна порака која...

Среќа е да дадеш кош од пола терен и да си добиеш нов автомобил!

Многумина пробале, ретко кој успеал. За овој потег навистина треба среќа!

Џордан заработува повеќе од било кој спортист

Мајкл Џордан и во кошаркарската пензија заработува стотици милиони долари годишно. Поточно,...

Чековски со среден прст за провокаторите

„Капата долу“ пред Ѓорѓи Чековски за уште една негова вонсериска партија. 28 поени, 14 скока,...