Категорија: Кошарка

Коби Брајант со инспиративна реклама за Најк, која ќе ве наежи: „Треба да ме мразите“

Коби Брајант во новата реклама на Најк наменета за Кинескиот пазар, праќа силна порака која...

Среќа е да дадеш кош од пола терен и да си добиеш нов автомобил!

Многумина пробале, ретко кој успеал. За овој потег навистина треба среќа!

Џордан заработува повеќе од било кој спортист

Мајкл Џордан и во кошаркарската пензија заработува стотици милиони долари годишно. Поточно,...

Чековски со среден прст за провокаторите

„Капата долу“ пред Ѓорѓи Чековски за уште една негова вонсериска партија. 28 поени, 14 скока,...

ФОТО НА ДЕНОТ: Навивачите на Работнички „Сити Пак Бојс“ оддадоа почит на прерано починатиот навивач на МЗТ Скопје

Навивачите на Работнички „Сити Пак Бојс“ го оставија ривалството настрана за да му...

NBA го испрати Коби Брајант после 20 годишна кариера

НБА му оддаде почит на Коби Брајант, на неговиот последниот All Star натпревар одигран...

ВИДЕО: Зак Лавин победник на натпреварот во забивање на НБА „Ол-стар“

Кошаркарот на Минесота, Зек Лавин ја одбрани титулата во забивање на НБА „Ол-стар“ викендот...