Категорија: Останати спортови

Најсреќните моменти во животот на еден од најбрзите Македонци, Кокан Ајановски

Вистинска среќа е кога од аматер ќе преминете во професионалец кој освојува се пред себе....

Македонецот Владимир Ангелов 10-ти на светското првенство во бодибилдинг

Нашиот познат бодибилдер Владимир  Ангелов се пласираше на 10-то место на светскиот...

Стогодишна баба урна светски рекорд

Ида Келинг, американска стогодишна баба постави нов рекорд во атлетската дисцплина трчање...

Стогодишна баба урна светски рекорд

Ида Келинг, американска стогодишна баба постави нов рекорд во атлетската дисцплина трчање...

Кога Марија Нацева ќе направи селфи, тоа изгледа вака …

Марија Нацева, најпознатата наша шампионка во фитнес-бикини и една од најзгодните македонки...

Роси ја продолжи љубовта со Јамаха

Италијанскиот деветократен светски шампион во Мото ГП, Валентино Роси стави крај на...

Фото+Видео: Иво Цветковски го освои златниот медал на”WORLD CUP 2016″

Македонскиот каратист Иво Цветковски освои златен медал во борби во категоријата до 75...

Колку заработуваат НБА чирлидерките?

За разлика од кошаркарите кои заработуваат милиони, чирлидерките за својот труд далеку...

Наскоро ќе биде објавен датумот за реваншот Кличко-Фјури

Питер Фјури, чичко и тренер на светскиот шампион во бокс во тешка категорија во верзиите ВБО...