Категорија: Спорт

СРЕДА СРЕЌЕН ДЕН: ”Докторот” повторно со добитен тикет!

Нашиот пријател Александар кои своите добитни тикети ги потпишува ”THE DOCTOR”, повторно...

Антиќ со мајагери го поздрави Диксон (видео)

Фенербахче се пласираше на завршниот турнир во Евролигата откако со убедливи 3:0 го надигра...

Уште еден Среќен понеделнички тикет!

Ни пристигна уште еден Среќен понеделнички тикет од наш читател. Тој со уплата од 125 денари...

СРЕЌЕН ТИП: Кога ќе тргне понеделнички со уплата од 50 денари!

Наш читател ни испрати добитен понеделнички тикет. Во понеделник нема многу избор на...

Кире ја мина границата од 800 голови во АСОБАЛ лигата (ФОТО)

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров се врати на терените по ситната повреда и го...

Барселона, Атлетико и Реал Мадрид во 1 бод, распоредот на овие екипи до крајот на сезоната

Синоќешниот пораз на Барселона од Валенсија ја направи трката за шампионската титула супер...

Нов шок на Камп Ноу, Валенсија ја победи Барса, Мадрид се радува

Валенсија и нанесе голем удар на Барселона во трката за титулата, каталонците губат на трет...

Готово е: Мурињо потпиша со Јунајтед до 2019, го носи и Игуаин

Трофејниот португалски стручњак Жозе Мурињо потпиша договор со Манчестер Јунајтед до 2019...

Зидан: Ќе ја ’бркаме’ Барселона до крајот

Реал Мадрид вчера лесно го совлада Хетафе на гости со 1-5 и се доближи на само еден бод...

Потегот на Федерер кој предизвика овации (видео)

Роџер Федерер не успеа да се пласира во полуфиналето во Монте Карло, загуби од Жо Вилфред...

ФИБА ја исфрли Македонија од европските квалификации?

Македонската кошаркарска репрезентација е дел од групата на 14 репрезентации на кои им се...

Атлетико-Баерн и Манчестер Сити-Реал во полуфиналето на Лигата на шампиони

Екипите на Атлетико Мадрид и Баерн Минхен, односно на Манчестер Сити и Реал Мадрид ќе играат...

Ќе има ли дуел Меси против Роналдо и на Олимпијада?

Денес на „Маракана“ во Рио беа извлечени групите за фудбалскиот турнир на ЛОИ, кој ќе се...

(ВИДЕО) 60 поени на Коби Брајант на последниот натпревар во кариерата

Еден од најголемите кошаркари на сите времиња Коби Брајант ја заврши својата кариера. „Црна...

Требаше ли Барселона да добие пенал? (ВИДЕО)

Се чини дека Барселона беше оштетена во самиот финиш од натпреварот, судијата Рицоли...

Лестер „Бо“ Мек Кејлеб доаѓа во МЗТ?!

Управата на МЗТ Скопје Аеродром ќе се обиде да го убеди Лестер „Бо“ Мек Кејлеб во следната...

Роналдо: Се уште постојат шанси да ја направиме сезоната незаборавна

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо изјави дека постојат шанси оваа...

ОВА ГО ИМА САМО ВО МАКЕДОНИЈА: Силекс го тепаше Вардар, па навивачите со џип во теренот ја прославуваа победата!

Силекс го изненади Вардар победувајќи го со 3-2, па навивачите на кратовскиот тим не знаеа што...

Вардарки по трет пат во полуфиналето на Лигата на шампиони

Женскиот ракометен првак на Македонија, ЖРК Вардар по трет пат во низа ќе биде дел од...

Миркуловски ја шокираше македонската јавност!

Ова е неславен крај на една генерација, едноставно ете немаме мадиња да направиме нешто...