Категорија: Спорт

Барн го совлада Јувентус, во центарот на вниманието поништениот гол на Мората

Со головите на Левандовски и Милер тимот на Баерн Минхен се избори за нерешени 2:2 против...

Скриена камера на Хајнекен: Кога ќе ги извисиш пријателите за фудбал, се случува ова (видео)

Фудбалот е најважната споредна работа во светот, а тоа го докажува и оваа реклама на...

Како изгледа да си Роналдо во јавност (видео)

Кристијано Роналдо е голема супер ѕвезда, еден од најголемите и најпознатите спортисти на...

Навивач на Борусија почина среде меч, играчите стоеја, публиката пееше „You’ll never walk alone”

Борусија Дортмунд славеше над Мајнц со 2-0, но овој меч мина во знакот на трагичниот настан во...

Што се случува кога ќе го оставиш Алвеш на клупа ? (Видео)

Дани Алвеш полуде на клупа. Погледнете :

Фото+Видео: Иво Цветковски го освои златниот медал на”WORLD CUP 2016″

Македонскиот каратист Иво Цветковски освои златен медал во борби во категоријата до 75...

Фановите на Реал ги избраа трите идеални засилувања

Реномираната шпанска „Марка“ во текот на вчерашниот ден ги обелодени 12-те имиња на светски...

Што пие Меси што е толку добар?

Барселона го „здроби“ Еибар со 4:0 изминатиот викенд, а Лео Меси беше стрелец на два гола на...

ЧЕР­ВАР ПАК ЈА ИЗ­ГРА­ДИ НАЈ­ДО­БРА­ТА ЕВРОП­СКА ОД­БРА­НА

Трет­пат пос­лед­ни­ве пет се­зо­ни, Ме­та­лург ја има нај­до­бра­та од­бра­на во ЛШ,...

Барса го избра новиот стадион, еве како ќе изгледа!

Барселона го избра новиот стадион! Меѓу осумте фискални проекти, а по неколку недели...

ФОТО: По Пино, Миновски ја „улови“ и 20-годишната Ниакате!

Француската ракометна репрезентативка Калидиату Ниакате денес неочекувано беше во Скопје,...

Реал ја растури Селта, Роналдо постигна 4 гола

Фудбалерите на Реал Мадрид ја покажаа својата класа, ја уништија Селта со 7:1. Гостите подобро...

Вардар надмоќен против Монпелје

Вардар со победничка серија влегува во осминафиналето од Лигата на шампионите. Во...

Да го искористиме домашниот терен за победа против Монпелје

Ракометарите на Вардар в сабота против Монпелје го играат последниот натпревар од групната...

Реал се распаѓа, си одат Роналдо и Рамос?

Поразот од Атлетико Мадрид сеуште го тресе „кралскиот клуб”. Расправијата меѓу Роналдо и...

Десетте фудбалери кои ги посакува Мурињо за својот Јунајтед

Англиските медиуми се убедени дека Луи Ван Гал ќе си замине од „Олд Трафорд“ по крајот на...

ЕВРОПА ЛИГА: ИЗВЛЕЧЕНИ 1/8 ФИНАЛНИТЕ ДВОЈКИ

Денес беше извршена ждрепката во Нион за осминафиналните натпревари од Лига Европа....

Фото: Системот на Дамевски Блогер му донесе 40.000 денари

Кога сме кај добитните тикети погледнете повторно што објави  Дамевски Блогер на неговата...

Лионел Меси му го оствари сонот на ова момче од Афганистан

Откако се појавија фотографии од Муртаза, момче од Афганистан, како од пластична ќеса си...

Финалето на Купот на Шпанија ќе се игра во Мадрид

Барселона и Севиља финалето од Купот на Шпанија ќе го играат на 22. мај на стадионот „Висенте...