Категорија: Спорт

Вистинска среќа и инспирација е Андријана Грковска, олимпиец-знаменосец на Македонија

Среќа се лицата како Андријана Грковска, кои иако се соочуваат со животни потешкотии, сепак...

ВИДЕО: Спиеш ли мирно, Роберто Карлос? Еврогол во Третата фудбалска лига на Македонија!

Во македонската Трета лига во последното коло падна вистински еврогол, постигнат во стилот...

Минале 4.000 километри и им се губи секаква трага: Како една цела репрезентација преку ноќ исчезнала во Сплит?

Нешто чудно се случило во Сплит, а хрватската јавност се прашува како е можно преку ноќ да...

Панчев промовиран во нов спортски директор на Вардар

Дарко Панчев, легендата на Вардар и македонскиот фудбал, се врати во „црвено-црното“...

Металург го совлада шампионот Вардар

Ракометарите на Металург направија голем подвиг откако вечерва во натпреварот од првото...

Погледнете како се добиваат 1000 евра со 3 натпревари…

Нашиот пријател Бобан, ни испрати добитен тикет на кој уплатил само 76 денари, а добил 61.253...

ОФИЦИЈАЛНО: Раул Гонзалез e новиот селектор на машката ракометна репрезентација

Тренерот на машкиот ракометен шампион Вардар, Раул Гонзлаез ќе биде новиот селектор на...

Новите Adidas Originals патики се неверојатно кул

Познатата дизајнерска куќа Alexander Wang оствари одлична соработка со спортскиот магнат Adidas,...

Сари добитник на наградата „Златна клупа“

Тренерот на Наполи, Маурисио Сари е прогласен за најдобар тренер во италијанската Серија А....

Спарси го декласираа Кливелнд, Нов трипл-дабл на Вестбрук

Актуелниот шампион во НБА лигата Кливелнд доживеа дебакл во Сан Антонио и ја загуби првата...

Зидан го продава Хамес Родригез

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, побарал од раководството на тимот во летниот преоден...

Што ќе се случува утре во спортскиот центар Аеродром ?

По ланското успешно издание на кое 160 музичари од цела Македонија приредија 10 дневен...

Гостиварчанец со уплата од само 20 денари зеде 5 милиони денари во кладилница на „Моцарт“…

Гостиварчанецот типуваше на четири средби и на сите ја имаше играта ГГ1&ГГ2, а тука...

Спектаклот во Скопје по популарни цени- еве колку ќе чинат билетите за УЕФА Суперкупот

Од средината на јуни ќе започне продажбата на билетите за најголемиот спектакл во Скопје...

Роналдо играч на годината во Португалија

Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар португалски играч во 2016 година. Минатата година...

Варди: Добивам смртни закани по отказот на Раниери

Напаѓачот на Лестер, Џејми Варди, рекол дека тој и неговото семејство добивале смртни...

ИМА ПОДОБАР ИЗБОР ОД КОРИСТЕЊЕ ЛЕКАРСТВА

Majк Суадоник е КросФит тренер кој се уште активно работи на 72 годишна возраст. Со кросфитот...

Вардар против Загреб во полуфиналето во СЕХА

Загреб и Мешков Брест го одиграа последниот 90-ти натпревар во регуларниот дел од сезоната во...

УЕФА Суперкуп трофејот е во Скопје, ФФМ в сабота организира фотографирање со пехарот

Трофејот кој УЕФА му го доделува на освојувачот на Суперкупот на Европа, повторно е во...

ЛШ: Реал оди во Минхен, Барса во Торино

Во седиштето на УЕФА во Нион, Швајцарија, точно на пладне беа извлечени четвртфиналните...