Категорија: Ракомет

Официјално: Червар е нов селектор на Македонија!

Тоа што подолг период се претпоставуваше денес доби и официјална потврда – Лино Червар е...

Вардарки трета година по ред трети во Европа

Вардар повторно со бронза се враќа од Будимпешта Ракометарките на Вардар по третпат се...

Вардар победи, Металург му пружи силен отпор на шампионот

Вардар го победи Металург со 26:22, но мечот во најголемиот тек беше возбудлив и неизвесен,...

И Барселoна нема да патува во Келн

Кире Лазаров и Барселона нема да ја бранат шампионската титула на фајналфор турнирот од...

Вардарци: Веспрем е фаворит но ние ќе играме за победа !

По поразот во финалето од СЕХА лигата, Вардар и Веспрем ги очекува нов двомеч. Нашиот првак в...

Кире ја мина границата од 800 голови во АСОБАЛ лигата (ФОТО)

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров се врати на терените по ситната повреда и го...

Вардарки по трет пат во полуфиналето на Лигата на шампиони

Женскиот ракометен првак на Македонија, ЖРК Вардар по трет пат во низа ќе биде дел од...

Миркуловски ја шокираше македонската јавност!

Ова е неславен крај на една генерација, едноставно ете немаме мадиња да направиме нешто...

Капитенот Лазаров се огласи по неуспехот

По очајната игра во нападот и одбраната што резултираше со тежок пораз од Тунис, сонот на...

Лазаров: Сега сме пред најголемиот успех во историјата

Македонската ракометна репрезентација овој петок ќе започне со походот кон остварување на...

СЕХА: Вардар поразен во финалето, Веспрем ја одбрани титулата

Македонскиот шампион Вардар не успеа да дојде до третата титула во СЕХА лигата, откако...

Вардар во дуел против ППД Загреб за ново финале во СЕХА лигата

Македонскиот ракометен шампион Вардар вечерва од 20:30 часот ќе се бори за своето четврто...

Видео од заедничката прослава на Комити и ракометарите по победата над Висла

Вчера  црвено-црниот ракометен машки колектив се пласираше во најдобрите осум во ЕХФ...

Гонзалес: Најважен натпревар за нас, може да кажам финале!

Македонскиот ракометен првак Вардар по оние 30-30, минатата седмица во Плок, во сабота со...

ЧЕР­ВАР ПАК ЈА ИЗ­ГРА­ДИ НАЈ­ДО­БРА­ТА ЕВРОП­СКА ОД­БРА­НА

Трет­пат пос­лед­ни­ве пет се­зо­ни, Ме­та­лург ја има нај­до­бра­та од­бра­на во ЛШ,...

ФОТО: По Пино, Миновски ја „улови“ и 20-годишната Ниакате!

Француската ракометна репрезентативка Калидиату Ниакате денес неочекувано беше во Скопје,...

Вардар надмоќен против Монпелје

Вардар со победничка серија влегува во осминафиналето од Лигата на шампионите. Во...

Да го искористиме домашниот терен за победа против Монпелје

Ракометарите на Вардар в сабота против Монпелје го играат последниот натпревар од групната...

Лазаров ја предводеше Барселона до нова победа во ЛШ

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров ја предводеше Барселона...

Вардар го совлада европскиот шампион Будуќност

Македонскиот ракометен првак Вардар вечерва во СЦ „Јане Сандански“ го победи актуелниот...