Чек дис аут
Search


Категорија: Ракомет

Гонзалес: Најважен натпревар за нас, може да кажам финале!

Македонскиот ракометен првак Вардар по оние 30-30, минатата седмица во Плок, во сабота со...

ЧЕР­ВАР ПАК ЈА ИЗ­ГРА­ДИ НАЈ­ДО­БРА­ТА ЕВРОП­СКА ОД­БРА­НА

Трет­пат пос­лед­ни­ве пет се­зо­ни, Ме­та­лург ја има нај­до­бра­та од­бра­на во ЛШ,...

ФОТО: По Пино, Миновски ја „улови“ и 20-годишната Ниакате!

Француската ракометна репрезентативка Калидиату Ниакате денес неочекувано беше во Скопје,...

Вардар надмоќен против Монпелје

Вардар со победничка серија влегува во осминафиналето од Лигата на шампионите. Во...

Да го искористиме домашниот терен за победа против Монпелје

Ракометарите на Вардар в сабота против Монпелје го играат последниот натпревар од групната...

Лазаров ја предводеше Барселона до нова победа во ЛШ

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров ја предводеше Барселона...

Вардар го совлада европскиот шампион Будуќност

Македонскиот ракометен првак Вардар вечерва во СЦ „Јане Сандански“ го победи актуелниот...