Категорија: Тенис

Промени во ТОП 10 на најновата АТП листа

Победникот на УС Опен, Рафаел Надал ја зголеми бодовната предност во однос на конкурентите...

Wimbledon 2017: Стилска арена на одела и бели фустани

Најстариот и најпрестижниот тениски турнир во историјата Wimbledon кој датира уште од 1877 година...

Бекер: Рацете ми беа врзани, Ѓоковиќ го стави семејството пред тенисот

Тренерот на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, во интервју за СиЕнЕн, открил интересни детали за...

Мари против Ѓоковиќ го потврди првото место

Енди Мари прв пат во кариерата го освои завршниот Мастерс, во финалето го совлада Новак...

Ѓоковиќ прв полуфиналист на завршниот Мастерс

Новак Ѓоковиќ го победи Милош Раониќ и го обезбеди учеството во полуфиналето на завршниот...

НАВИВАЧИТЕ ШОКИРАНИ: Надал си ја избричи главата! (ФОТО)

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал, ја заврши сезоната порано од очекуваното, по лошите...

Ѓоковиќ: Сакам годината да ја завршам во голем стил

Новак Ѓоковиќ се наоѓа во Лондон, каде од 13. до 20. ноември ќе се одржи завршниот Мастерс во...

МАРЕЈ ВТОРПАТ ВО КАРИЕРАТА ГО ПОДИГНА ПЕХАРОТ ВО „СЕАНГЛИСКИОТ КЛУБ“

Британскиот тенисер Енди Мареј ја освои грен слем титулата на Вимблдон вторпат во својата...

Ѓоковиќ преку Манарино во третото коло на Вимблдон

Најдобриот светски рекет, Србинот Новак Ѓоковиќ, се пласира во третото коло на гранслем...

Серена Вилијамс конечно е најплатената жена спортист со заработка од…

Има освено 21 Гранд Слем титули, повеќе од било кој професионален тенисер до сега, во машка и...

ДЕНЕС СЕ ПИШУВА ТЕНИСКАТА ИСТОРИЈА – ЃОКОВИЌ ЗА ПРВПАТ ГО ОСВОИ ГРЕН СЛЕМОТ РОЛАН ГАРОС

Новак Ѓоковиќ, светскиот број 1, убедливо го победи Енди Мареј, светскиот број 2, во финалето...

ФЕДЕРЕР СЕ ОТКАЖА ОД РОЛАН ГАРОС

Легендарниот швајцарски тениски ас ,Роже Федерер го откажа учеството на Ролан Гарос поради...

ФОТО: Еве што значи мистериозниот симбол во патиките на Ѓоковиќ

Покрај тоа што Новак Ѓоковиќ е еден од најподготвените спортисти тој води сметка и за други...

Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Мадрид

Новак Ѓоковиќ ја освои титулата на Мастерсот во Мадрид, откако во финалето славеше над Енди...

Ноле го запозна “феноменот”

Новак Ѓоковиќ моментално се наоѓа во Мадрид, па синоќа беше на „Сантиаго Бернабеу“ за да го...

Ги погодил со точен резултат Баерн со Атлетико(2-1) и Реал Мадрид со Манчестер Сити (1-0)

Нашиот пријател Бојан ни испрати интересен тикет каде што ги погодил со точен резултат...

Потегот на Федерер кој предизвика овации (видео)

Роџер Федерер не успеа да се пласира во полуфиналето во Монте Карло, загуби од Жо Вилфред...

Новак Ѓоковиќ го надмина Надал по бројот на освоени Мастерси и Федерер по заработка (Видео)

Новак Ѓоковиќ го надмина Надал по бројот на освоени Мастерси и Федерер по заработка Новак...

Новак Ѓоковиќ со неверојатен потек ги изненади сите на Мајами Опен 2016

Новак Ѓоковиќ со неверојатен потек на натпреварот на Мајами Опен кој го играше против Кајл...

Ѓоковиќ со пет титули е новиот рекордер на Индијан Велс

Светскиот тенски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на мастерс...