Категорија: Тенис

Ноле го запозна “феноменот”

Новак Ѓоковиќ моментално се наоѓа во Мадрид, па синоќа беше на „Сантиаго Бернабеу“ за да го...

Ги погодил со точен резултат Баерн со Атлетико(2-1) и Реал Мадрид со Манчестер Сити (1-0)

Нашиот пријател Бојан ни испрати интересен тикет каде што ги погодил со точен резултат...

Потегот на Федерер кој предизвика овации (видео)

Роџер Федерер не успеа да се пласира во полуфиналето во Монте Карло, загуби од Жо Вилфред...

Новак Ѓоковиќ го надмина Надал по бројот на освоени Мастерси и Федерер по заработка (Видео)

Новак Ѓоковиќ го надмина Надал по бројот на освоени Мастерси и Федерер по заработка Новак...

Новак Ѓоковиќ со неверојатен потек ги изненади сите на Мајами Опен 2016

Новак Ѓоковиќ со неверојатен потек на натпреварот на Мајами Опен кој го играше против Кајл...

Ѓоковиќ со пет титули е новиот рекордер на Индијан Велс

Светскиот тенски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на мастерс...

Ова го препорачува и Новак Ѓоковиќ : Мало чудо кое го зајакнува имунитетот

Спирулина се смета за еден од најстарите организми на планетата, а своето име го добила...