Категорија: Фотографија

Импресивни фотографии кои ви покажуваат несекојдневни нешта

Во светот има многу неверојатни нешта, а поглед на овие необични фотографии сигурно ќе ве...

Ова се најслатките бебиња фатени на камера

Овие мали неодоливи вреќички среќа ќе донесат насмевка на вашето лице.

Кои ќе бидат најсреќните денови за вашиот хороскопски знак во 2017-та?

Пред нас имаме нова година, што значи нови шанси за поубави почетоци. Она што немавте шанса...

Ќе ве изненадат неверојатните фотошоп способности на ова момче

Сите знаеме дека фотошоп е моќна алакта која може да направи (и поправи) речиси се што ќе ни...

Возови фотографирани во неверојатно убава природа

 Има нешто носталгично и романтично во возењето со воз. Седејќи го гледаш како светот...

15 кучиња коишто се убедени дека се луѓе

За кучињата сме слушнале многу пофални зборови – тие се лојални, неверојатно слатки и...

Најубавите инстаграмџиски слики од празнично украсеното Скопје

Празниците се се поблиску, а нашиот град иако не е украсен како светските метрополи, сепак со...

#ПразнициСеБлижат: Татко креира преслатка фотосесија со неговиот син маскиран во божиќно џуџе

Alan Lawrence е татко на шест деца и можеби е еден од најдобрите татковци кои со неговата фото...

Кога НАСА ја фотографира Земјата ноќе таа е прекрасна, изгледа речиси нереално

Ова не се монтирани, ни обработувани фотографии. Ова е планетата Земја, фотогрфирани од...

Фотосесија: Пред и потоа – разлика од четириесет години

Фотограферот Крис Порч започнал со спроведување на неговиот нов интересен проект. Преку...

Поларни мечки среќни играат во полиња со цвеќиња

Кога ќе се споменат поларни мечки сигурно веднаш ви текнува на бели крзнени мечки во некоја...

Најдобрите фотографии од Барак Обама, кои ќе ви покажат зошто е тој најкул претседател до сега

Официјалниот фотограф на Белата Куќа, Pete Souza ги открива неговите омилени фотографии на...

#СреќаНаДенот: Најслатките мали кученца кои ќе ве стопат!

Ретко има човек кој не сака кучиња, но зарем има некој кој не сака мали кученца? Не е можно да...

Љубовта не знае за години, а тоа ќе ви го докажат овие фотографии

Љубовта не знае за години и исто гори на 20 и на 70 години, а тоа ќе ви го покажат и овие...

Татковците се облекоа како принцези како подршка за нивните ќерки

Што се прават татковците за нивните ќерки да бидат среќни?  Оваа слика која била споделена...

Срни фотографирани од воз на македонските пруги

Ретка фотографија од три срни кои ја преминуваат пругата каде минуваат возовите на...

Необичен начин за сликање селфи документиран во проектот „Авантурите на чајникот“

Селфито веќе стана досадно, но што да се прави кога се наоѓате на кул локација сами, а тој...

Слатки бебиња кои имаат повеќе коса од нормално

Бебињата вообичаено се раѓаат со малку и ретка коса, а овие бебиња се вистински исклучок. ...

Ова се најдобрите 20 селфи фотографии за оваа година

За некои луѓе селфињата се глупава работа и одбиваат да се фотографираат, но дури и тие луѓе...

Неодоливо слатки фотографии од љубов меѓу мачки и кучиња

Дневната доза среќа ја посветуваме на овие преслатки мачки и кучиња кои и тоа како ќе ве...