Категорија: Хороскоп

Дневен хороскоп (22 мај, 2014)

Овен Денешниот ден искористете го за мала но релаксирачка прошетка. Вашите позитивни мисли...

Дневен хороскоп (21мај, 2014)

Овен Не дозволувајте му на вашето его да ја преземе контролата над овој ден. Немојте да се...

Дневен хороскоп (20 мај, 2014)

Овен Денес сте комплетно сконцентрирани и фокусирани на обврските кои се пред вас. Вашата...

Неделен хороскоп (19-25 мај, 2014)

  Запаметете ја добро оваа недела, бидејќи ќе бидете среќни во секој момент. Венера ќе ви...

Дневен хороскоп (19 мај, 2014)

Овен Можеби е потребно малку повеќе да намалите со вашата тврдоглавост и да се препуштите на...

Викенд хороскоп (17-18 мај, 2014)

Овен Информацијата која ќе ја добиете од некој пријател би можела да ве растевожи. Ова е...

Дневен хороскоп (16 мај, 2014)

Овен Ќе имате чувство дека ништо не ви оди од рака, но немојте да се предавате. Некои луѓе ќе...

Дневен хороскоп (15 мај, 2014)

Овен Имате потреба да воведете некои промени во вашиот живот, но сѐ уште не знаете кои ви се...

Дневен хороскоп (14 мај, 2014)

Овен Посветете внимание на домот и семејството. Издвојте малку повеќе време и за себе. За да...

Дневен хороскоп (13 мај, 2014)

Овен За поголема среќа во денот, започнете го со мал шопинг. Денешните обврски не ги...

Неделен хороскоп (12-18 мај, 2014)

Кога станува збор за вашето расположение неделава, нема сомнеж дека ќе биде на највисоко...

Дневен хороскоп (12 мај, 2014)

Овен Денес е поволен ден за рекреација. Станете порано и направете неколку вежби, а потоа ќе...

Викенд хороскоп (10-11 мај, 2014)

Овен Викендов потрудете се да го извлечете најдоброто од себе. Помогнете му на некој...

Дневен хороскоп (09 мај, 2014)

Овен Денеска ќе се чувствувате малку растревожено поради некое несогласување со партнерот....

Дневен хороскоп (08 мај, 2014)

Овен Меркур и Венера ви испраќаат позитивна енергија. Имате можност да се докажете пред...

Дневен хороскоп (07 мај, 2014)

Oвен Денес е поволен ден за подобрување на работите на љубовен план. Ако сте во врска,...

Дневен хороскоп (06 мај, 2014)

Овен Монотонијата ќе навлезе во вашето секојдневие, па затоа ќе се чувствувате депресивно...

Неделен хороскоп (05-11 мај, 2014)

Иако луѓето во знакот на oвен се познати по своето шесто сетило, сепак може неделава да...

Дневен хороскоп (05 мај, 2014)

Овен По утрото се познава денот, па така уште рано наутро ќе добиете некакви добри вести....

Пороците на хороскопските знаци

Овен: Овенот е индивидуалец кој наеднаш донесува одлуки. Пушењето и алкохол му...