Категорија: Хумор

(ФОТО) Сам свој мајстор – Урнебесни фотографии од салон за убавина во домашни услови

Карантинот ги натера многумина да практикуваат третмани за убавина и изглед во домашни...

Фотографии кои ќе ве насмеат: Како го поминуваат времето во карантин луѓето ширум светот?

Овој фотограф со помош на дрон ги фотографирал луѓето кои се во карантин во своите домови на...

(ВИДЕО) #FlipTheSwitch е новиот урнебесен предизвик кој се шири на социјалните мрежи

Нити Џенифер Лопез и Алекс Родригез не можеа да му одолеат на овој урнебесен предизвик...

Детски бисери кои ќе ве насмеат до солзи

Урнебесни изјави на најмалите кои ќе насмеат и расположат Детските бисери се генијални и...

Хумористични фотографии кои прикажуваат како изгледа семејниот живот!

Низ животот луѓето се среќаваат, венчаваат, раѓаат деца… Ние честопати го идеализираме...

Како работи женската логика?

Вистински приказ за тоа како всушност работи женската логика, сигурни сме дека голем број...

Децата не разликуваат раса и религија: Овие 5-годишни најдобри пријатели решиле да ја „збунат“ наставничката

Петгодишниот Јакс и неговиот најдобар пријател Реди во еден момент посакале да се...

Хумористично писмо до Дедо Мраз

Како прво, мора да кажам… оваа година или заобиколиме или почни да се однесуваш нормално....

Мислевте дека кучињата не знаат да се санкаат? Погледнете го ова неверојатно видео кое ќе ве насмее!

Ова куче има посебна вештина и знае како вистински да му се радува на снегот. Кучињата се...

Мажот и рекол на својата жена дека е стара и непривлечна, а еве што му одговорила жената

Нејзиниот одговор е вреден за аплауз! Мажот поминал 30 години во брак со својата жена. Еден...

Ова се победниците на натпреварот за најхумористична фотографија од дивиот свет во 2019

Животните знаат да бидат забавни и смешни без да бидат свесни за тоа. Ова се...

Вирален хит – Список на забранети изговори на испит

„Имам мало дете дома“ е само еден од забранетите изговори на испит На вратата на еден...

(ФОТО) Незаборавни свадбени фотографии кои испаднале подобро отколку што младоженците очекувале

Овие брачни парови ќе имаат посебни спомени од својот најсреќен ден Денот на свадбата за...

Колку се разликуваат мажите и жените?

Ви ги споделуваме двете различни страни за тоа како жените и како мажите гледаат на...

Урнебесни ситуации кои докажуваат дека децата навистина можат да заспијат било каде

Децата се мали динамични суштества полни со енергија. Можат со часови да трчаат низ дома и да...

Вирален хит: Сопругата го оставила сам со урнебесна порака и целиот свет му се смее

Пораката содржи десет смешни точки Хартија со порака објавена на Твитер профил во која...

(ВИДЕО) Вирален хит на Инстаграм: Германскиот манекен за кого зборува целиот свет

Момчето кое на модната недела во Париз прошета по долен веш, чизми и кожно палто стана...

(ВИДЕО) Како изгледа животот на просечен маж

Познатиот јутубер Руди Мансуко е миленик на милиони фанови поради своите урнебесни видеа....

Мажот и рекол на жената дека е стара и непривлечна, а жената му дала одличен одговор!

Брачен пар биле во брак веќе 30 години. Еден ден, мажот се загледал во жената и ѝ рекол: „Драга,...

Охриѓанецот кој се прослави по своите легендарни изјави, овој пат во реклама за печки на пелети! (ВИДЕО)

Охриѓанецот чие видео стана особено популарно на социјалните мрежи, во кое раскажува за...