Категорија: Хумор

Пронајди ја разликата! Кејт Аптон Vs. Чикита Банана

Вака изгледаше Кејт Аптон на Met Gala. Не знаеме зошто Кејт ја облекла оваа креација, но, сепак,...

Она кога ќе нарачате венчаница од AliExpress

Ја гледаш, ти се свиѓа… Иста е ко од модна писта! Ти се свиѓа и цената! Жива среќна си, за 100...

Општествените системи низ 2 крави

СОЦИЈАЛИЗАМ       Имаш 2 крави и едната му ја даваш на комшијата.  КОМУНИЗАМ   Имаш 2 крави....

Смешни прашања кои децата му ги поставиле на Бог

„Деца му пишуваат на Бог“ е книга на рускиот писател Михаил Димов , во која тој собира...

Кога животните си помагаат меѓу себе

1. Мачка споделува грицки од работната маса 2. Мачка ниша лулка 3. Кучето превозник 4. Мачка...

Зошто е чоколадото салата?

Основна состојка на чоколадото е КАКАО. Какаото е всушност ДРВО. Дрвото е РАСТЕНИЕ. Што значи...

Како да заработите пари преку Candy Crush?

Оди во Settings, па во Applications, најди ја Candy Crush… Стисни Uninstall; И оди работи нешто, било што!

Нов хит на интернет: Мајка ја тестира реакцијата на кучињата кога пробува да го тепа детето

Ова е уште една причина зошто треба да си набавите вакво животно кое ќе ве заштитува во секое...

Видео: Фала или…?! Некултурно бебе

Малово со намера да се заблагодари, ама… [tube]https://www.youtube.com/watch?v=04jS1Iy0E1I[/tube]

Кога ќе најдеш работа во Македонија…

Виц: Мајмунот и полицијата

Желката трчала панично низ шумата и налетал на жирафата. – Желко што брзаш толку? – Ќути...

Пародии на најголемите светски хитови

Барт Бејкер е познат по своите пародии на најголемите светски хитови, а неговите видеа...

Нова игра на интернет: Најди го Кајмакоски!

Да многу фанови има навистина. Ќе видиме дали вечерва сите ќе гласаат за него! Му пуштаме...

Сам дома

Забранетите нешта се најслатки. Ова е класичен пример за тоа, се што му забранувате на вашето...

Еве зошто е важно да учите странски јазици

А, што беше тоа „Désolé“?? Среќа е… кога си учиш странски јазици на време… за да не се...

Кога женските улоги се заменуваат со мажи

Секси улогите кои ги имаат жените во реклами, заменети со машки актери? На хумористичен...

Стој! Земјотрес! Под маса!

Лос Анџелес денес, рано наутро, беше погоден со земјотрес со јачина од 4,4 степени според...

ВИДЕО: Животни гледаат телевизија

И животните гледаат телевизија, а нивните реакции се бесценети:...

Ексклузивно интервју со Барак Обама

Хумористично интервју помеѓу претседателот на САД Barack Omaba и ѕвездата на трилогијата Hangover, Zach...

Видео: Смотани и смешни кучиња

Компилација од смешни кучиња, која сигурно ќе ве насмее: [tube]http://www.youtube.com/watch?v=AM_G7D6ZOSU[/tube]  ...