Категорија: Мисла на денот

Дајте им ја среќата на другите и вие ќе ја добиете вашата, тоа е смислата на животот

На еден семинар на кој учествувале околу 50 луѓе, предавачот неочекувано го прекинал своето...

Цитати посветени на среќата

Среќата е чувсто кое го поседува секој човек, но понекогаш поединецот не е свесен за среќата...

Кајшто многумина гледаат попреченост, ние гледаме љубов

3 декември е денот што се одбележува како Меѓународен ден на лицата со посебни потреби....

Мудрост во три реченици: Поучна приказна за луѓето на ВРВОТ и оние ДОЛУ!

Една врана седела на врвот на едно дрво и не правела ништо. Кога зајакот го видел тоа, посакал...

5 мисли за подобар ден (ВИДЕО)

Кога имате лош ден и ништо не ви од рака, потсетете се на овие пет работи.  Животот е тежок, но...

Најдобриот совет на Мишел Обама за сите девојки

Мишел Обама претставува идол за многу девојки како во САД, така и ширум светот. Причината за...

Како куче реагира на резултатите од канцер? (ВИДЕО)

Канцерот е чумата на денешницата. Во зависност од степенот на развиеност, тој може да биде...

Татко на денот: И прави фризура на својата ќерка за помалку од 5 секунди

Иако не е научно потврдено, сепак не може да се негира фактот дека е доста конфузна една...

Среќно семејство: Мачка посвојува напуштено мајмунче (ВИДЕО)

Запознајте ја мачката Росинка и малиот мајмун Фјодор. Росинка го посвои напуштениот Фјодор,...

„Убавината е во позитивната мисла“, пораката која го освои Интернетот

Запознајте ја Лизи Ховел. Ова е неверојатната девојка за која што зборува Интернетот овие...

Моќна лекција која дефинитивно ќе ви го разубави денот

Живееме во стресно време кога многу често грешиме во носење заклучок за тоа што всушност е...

Се откажал од неговата работа за да го исполни својот сон (Видео)

Секој човек има свои најстрасни желби и сон по кој цели да го исполни. Но до која мера би...

Видео на денот : Дел од животот на жените кој само тие можат да го сфатат

Сите знаеме барем една шега за жените и нивните промени во расположение. Несомнено е да се...

Поучна приказна:Важноста на јавното мислење

 Си живееле еднаш маж и жена. Тие многу често патувале, па со себе го носеа тешкиот товар на...

5 мудри совети кои ќе ви ги каже овој 92 годишен дедо

Еден дедо стар 92 години, кој се држи и изгледа одлично, секое утро во 8 часот бил потполно...

10 Правила што ќе ви го направат животот посреќен

Сите ние се обидуваме да се надминеме и да бидеме подобри од претходниот...

Зошто умираат најдобрите луѓе?

Му пишав дека го сакам…

Фото: Хонорарец фатил златна рипка, и од 3 желби една морал да и ја даде на …

  Фотографијата е превземана од Фејсбук

Мисла на денот: Што човек ти рекол…