Категорија: Среќа на денот

Преслатки портрети од бебиња со ангелски насмевки

Сенди Форд е фотографка од Лондон која успеала да направи неверојатно слатки фотографии од...

Девојка која инспирира и мотивира, а ќе ви покаже дека здравата храна е навистина вкусна #ИнстаСреќа

Вистински рај за љубителите на храна е профилот на @snestorovskaa, особено за сите гурмани кои...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ( 05 – 11 МАРТ, 2018)

Овен На добар пат сте некои несогласувања да ги надминете. Бидете сигурни дека доколку има...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (05 МАРТ, 2018)

Овен Непотребно се чувствувате запоставени од страна на колегите. Ќе учествувате во неколку...

Еве како изгледа пријателството помеѓу децата и кучињата

Пријателството помеѓу кучињата и децата е едно од најслатките, но и најискрените...

Како да ги научите децата да бидат позитивни и среќни?

Во свет полн со насилство, страдање и негативни работи, многу е важно да знаеме како да ги...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (03 – 04 МАРТ, 2018)

Овен  Викендов ќе бидете прилично нервозни. Напнатоста во вас ќе предизвика конфликти и...

Oва се особините карактеристични за луѓето родени во март

Март e месецот на пролетта, енергијата, креативноста и страста. Луѓето родени во третиот...

Кучиња во смешни ситуации кои дефинитивно ќе ве насмеат (ВИДЕО)

Колку кучиња, толку смешки.  Корисниците на снепчет редовно споделуваат смешки од нивните...

Спротивностите се привлекуваат: Овие парови во зодијакот ги одржува само страста

Луѓето кои немаат многу допирни точки, честопати знаат да се најдат во стравствена авантура....

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (02 МАРТ, 2018)

Овен  Ќе имате емотивни проблеми кои ќе ви создадат голема главоболка. Тоа што работите не...

Вака изгледа „тешкиот“ живот на еден татко со четири ќерки

Една од најважните, но и најтешките улоги во животот е улогата на родител. Иако многу луѓе...

Се лизнал и парализиран лежел 20 часа, а неговиот најдобар пријател му го спасил животот

Доказ дека кучето е најдобриот пријател ни доаѓа и од оваа приказна за човек кој се лизнал и...

Љубовта од бајките навистина постои

Љубовта постои во најчиста можна форма. Многу луѓе не ја забележуваат, но таа навистина...

Неверојатни трансформации на кучиња по нивното посвојување

Посвојувањето и чувањето на куче претставува навистина голема одговорност. Но, дали некогаш...

СРЕЌЕН МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА МАРТ 2018

ОВЕН (21. 3 – 20. 4)   До 20 март нештата ќе бидат или скриени од вас, или ќе ги дознавате преку...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (01 МАРТ, 2018)

Овен Денешниот ден ќе ви донесе блиска средба со партнерот и не трудете се да го уништите тоа...

#365среќа Се срамев од себеси, не беше лесно: Младиот Илија и неговата трансформација која имаше над 4 милиони прегледи сега со ново инспиративно видео

„Го направив ова видео со цел да инспирирам многу луѓе, кој се обидуват да си ги променaт...

Ова е Луби, златниот ретривер кој прегрнува луѓе на своите прошетки низ Њујорк

Кучињата со причина ја имаат добиено титулата „најдобар пријател“ на човекот. Додека...

Кога ќе видат снег, хороскопските знаци ги прават следниве работи

За многумина, снегот предизвикува радост, среќа и причина за насмевки на лицето. За други,...