Категорија: Убавина и мода

3 нијанси кои што мора да ги имате во гардероберот оваа пролетна сезона!

Пролетта е годишното време кога најмногу си играме со боите, и овие три апсолутно ќе...

Ова е зимскиот моден тренд кој продолжува и оваа пролет

Сигурни сме дека едно од најчестите прашања кои си го поставуваат жените е Што да облечам?!...

Какво моливче за веѓи користела Фрида Кало?

Фрида Кало беше позната по нејзините веѓи, и сега конечно се дозна за тоа кое моливче го...

Модна битка: Северина или Индира- на која подобро и стои?

Нема тајна дека чантата на Gucci, Dionysus Bamboo веќе некое време е една од најпродаваните и...

Погледнете како изгледала Меланија Трамп во младоста, пред естетските корекции

Америка во својата историја никогаш немала прва дама слична на Меланија Трамп! Згодна, убава...

ПВЦ чанта на Шанел што ги освои светските трендсетери

Тоа е чанта што ја видовме на домашно шоу на Шанел во септември минатата година. Сега...

Ако претеруваме со овие 5 фризури, може да имаме сериозно последици на косата

Познато ни е дека претераното миење и фенирање на косата, ја оштетува косата. Но дали знаете...

Тренди начини за како да ја носите ултра модерната фармерска јакна

Фармерската или тексас јакна е една од омилените парчиња облека на бројни трендсетери, кои...

6 причини зошто е важно да имате обликувани веѓи

Се верува дека веднаш по забите, веѓите се најважниот дел од секое лице. Затоа важно е да се...

5 модни додатоци на кои нема да им одолеете оваа пролет

Елементот кој ја освежува секоја комбинација на облека се модните додатоци, а оваа пролет се...

Бјонсе заблеска во златен металик фустан на Wearable Art Gala заедно со семејството

Бјонсе заблеска со златен металик фустан на  Wearable Art Gala. Таа со семејството била дел од  Wearable...

Пет правила до кои што мора да се држите за да изгледате како Меган Маркл

Сакате кралски стил што истовремено изгледа ношалантно и тренди. Сигурно сличен на оној на...

Најдобрите комбинации на бои во шминкањето, за тренди изглед

Тренди комбинации од актуелните бои во светот на шминката, во кои секој ќе го пронајде...

Зошто оваа јакна од Зара се распородаде за секунда?

Biker јакна, од брендот Zarа. Овие две информации се доволни да сугерираат зошто сите девојки се...

Рецепт: Со оваа намирница косата ќе ви расте многу побрзо (ВИДЕО)

Сите жени сакаат да експериментираат со многу препарати за да го подобрат својот изглед....

Прекрасната Гал Гадот е новиот амбасадор на Рибок

Гал Гадот се чини дека може да се види каде и да се свртиме. Беше презентер на Златните...

Ема Стоун е новото заштитно лице на луксузниот бренд Луис Витон

Новиот амбасадор на ултра луксузниот бренд Луис Витон е актерката Ема Стоун. Минатиот месец...

Инспирација за пролетни модни парчиња во два тона за шик изглед

Оваа пролет ќе бидат застапени колоритни модни парчиња, а доколку сакате да бидете во тренд...

Се зависи од должината: Најлесен начин да одлучите кои чевли да ги комбинирате со здолништа или фустани!

Купивте ново парче облека, но се уште не сте сигурни со кои чевли треба да го комбинирате. Не...

Оваа е бојата која оваа пролет ќе доминира во шминкањето

Виолетовата ќе биде бојата на ова пролет.  Вообичаено ја нанесуваат на очните капаци, но...