Категорија: Моден тренд

3 нијанси кои што мора да ги имате во гардероберот оваа пролетна сезона!

Пролетта е годишното време кога најмногу си играме со боите, и овие три апсолутно ќе...

Ова е зимскиот моден тренд кој продолжува и оваа пролет

Сигурни сме дека едно од најчестите прашања кои си го поставуваат жените е Што да облечам?!...

Модна битка: Северина или Индира- на која подобро и стои?

Нема тајна дека чантата на Gucci, Dionysus Bamboo веќе некое време е една од најпродаваните и...

Тренди начини за како да ја носите ултра модерната фармерска јакна

Фармерската или тексас јакна е една од омилените парчиња облека на бројни трендсетери, кои...

5 модни додатоци на кои нема да им одолеете оваа пролет

Елементот кој ја освежува секоја комбинација на облека се модните додатоци, а оваа пролет се...

Бјонсе заблеска во златен металик фустан на Wearable Art Gala заедно со семејството

Бјонсе заблеска со златен металик фустан на  Wearable Art Gala. Таа со семејството била дел од  Wearable...

Прекрасната Гал Гадот е новиот амбасадор на Рибок

Гал Гадот се чини дека може да се види каде и да се свртиме. Беше презентер на Златните...

Ема Стоун е новото заштитно лице на луксузниот бренд Луис Витон

Новиот амбасадор на ултра луксузниот бренд Луис Витон е актерката Ема Стоун. Минатиот месец...

Инспирација за пролетни модни парчиња во два тона за шик изглед

Оваа пролет ќе бидат застапени колоритни модни парчиња, а доколку сакате да бидете во тренд...

Се зависи од должината: Најлесен начин да одлучите кои чевли да ги комбинирате со здолништа или фустани!

Купивте ново парче облека, но се уште не сте сигурни со кои чевли треба да го комбинирате. Не...

Шанел со ревија сместена во магична шума ја претстави смелата колекција есен/зима 2018/19

Модниот месец полека завршува, а се завршува со секогаш инспиративното шоу на Шанел. Па така...

Ова се најдобрите тетоважи на граден кош за жени кои досега сме ги виделе

Женските гради се дел од телото на секоја жена кој треба да се истакне. Па кога ќе се украсат...

Какви се тие ужасни чевли кои ги носи Ким Кардашиан?

Ким Кардашиан се обидува да промовира „чевли“ кои изгледаат како вистинска ноќна мора, а...

Незаборавните фризури на Анџелина Џоли низ годините

Една од најголемите Холивудски ѕвезди, хуманитарката и мајка, преубавата Анџелина Џоли,...

Најдобрите 25 изгледи на доделувањето на Оскарите 2018

Џејн Фона во Balmain Саорис Ронан во Calvin Klein Мерил Стрип во Christian Dior Сандра Булок во Louis Vuitton...

Холивудската легенда се појави на вчерашните Оскари во истиот фустан од 1962 година

Холивудската легенда се појави, за тие што добро ја познаваат историјата на Оскарите, во...

Ова е најдобрата фризура за возрасен современ маж

За сите мажи кои сакаат да го променат имиџот и да бидат во тренд, а при тоа да го задржат...

Ова е новиот тренд на бојадисување во домот

Иако бојадисувањето на ѕидови во темни бои беше тренд и многу луѓе го практикуваа, врeме е ...

Сѐ што треба да знаете за да го копирате шик стилот на Меган Маркл

Актерката и идна снаа во кралското семејство има софистициран, лежерен стил и тоа уште...

Сара Џесика Паркер дизајнираше детска колекција за Gap

Ѕвездата на серијата „Сексот и градот“, Сара Џесика Паркер, го прошири своето дизајнерско...