Категорија: Моден тренд

Оскаровката Џенифер Лоренс заблеска со кадрава коса и провокативна тоалета на премиера во Лондон

Откако се појави на доделувањето на BAFTA наградите во неделата во Лондон во класична,...

Дечиња со посебни потреби промовираа детска линија на облека

Модниот бренд “River Island“ е навистина за пофалба. Тој се карактеризира со тоа што во своите...

Водечкиот Инстаграм тренд е вистинско решение за сите оние кои сакаат да направат промена на косата

Кога сакаме да направиме некаква промена, прво нешто што ни доаѓа на памет е да направиме...

3 генијални парчиња облека кои визуелно ги смалуваат колковите

Многу жени се чувствуваат несигурно поради своите колкови и се обидуваат да ги прикријат со...

Модно изненадување: За овие хеланки мислевме дека никогаш нема да се вратат во мода

Во својот плакар задолжително треба да имаме фармерки, црни тесни кожни панталони, но,...

Прекрасни комбинации со црвени чизми

Популарноста на црвените чизми од година во година расте. Доколку ви здосади да ги носите...

Овие потпетици ќе ја одбележат пролетта

Кажете им збогум на црвените потпетици. Оваа пролет, во игра се силните нијанси, зелената,...

Oвие бои на чевли ќе бидат пролетен тренд

Во претстојните месеци, во мода ќе се врати трендот кој најголемата слава ја доживеа во...

Овие романтични и нежни блузи ќе доминираат за време на пролетта

Иако се уште трае сезоната на носење на џемпери, сепак на многу од девојките сигурно им е...

Ова е најпопуларното здолниште за оваа пролет

Секоја сезона постои по едно парче облека која ќе го одбележи плакарот и се се врти околу...

Ники Хилтон ги отвори вратите од својот дом

Американскиот модел и наследничката на империјата Хитон, Ники Хилтон, ги отвори вратите од...

Ова е најпопуларната венчаница во светот

Венчаницата е еден од најбитните модни детали на свадбата. Да се биде најубава невеста во...

Со овој трик веднаш ќе ја исчистите дамката од пудра од вашата блуза

За време на шминкањето на многу девојки им се има случено да им капне од пудрата или пак да ја...

Блејк Лајвли во модна комбинација инспирирана од Денот на вљубените

На сите ни е познато дека холивудската актерка Блејк Лајвли е верна обожавателка на “Michael...

Поради оваа причина многу ќе и се радувате на пролетта

Сега имаме причина плус зошто треба да и се радуваме на пролетта. Според едно...

Викторија Бекам со шик стајлинг ја прослави ревијата во Њујорк со својот сопруг Дејвид Бекам

После успешната ревија во Њујорк, Викторија ја помина вечерта со нејзиниот сопруг на...

Моментите на „модни близначки“ на Кејт Мидлтон и принцезата Дијана (ВИДЕО)

Уште од првата заеднчка фотосесија на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам  започнаа споредбите...

Бијонсе ја промовираше својата нова модна колекција

Бијонсе ја претстави нејзината нова модна колекција за Денот на вљубените. Колекцијата...

Кејт Мос и Џиџи Хадид го потврдија нивниот статус на супер модели во новата кампања на Stuart Weitzman

Двете се едни од најпознатите супер модели во светот, иако се 20 години разлика.  Едноставно...

Зеленооките да избегнуваат сребрена шминка, а оние со темни очи може да експериментираат

Ова се трикови кои ќе ви помогнат да дознаете како преку шминка образите да ви изгледаат...