Категорија: Моден тренд

Инспирација за пролетни модни парчиња во два тона за шик изглед

Оваа пролет ќе бидат застапени колоритни модни парчиња, а доколку сакате да бидете во тренд...

Се зависи од должината: Најлесен начин да одлучите кои чевли да ги комбинирате со здолништа или фустани!

Купивте ново парче облека, но се уште не сте сигурни со кои чевли треба да го комбинирате. Не...

Шанел со ревија сместена во магична шума ја претстави смелата колекција есен/зима 2018/19

Модниот месец полека завршува, а се завршува со секогаш инспиративното шоу на Шанел. Па така...

Ова се најдобрите тетоважи на граден кош за жени кои досега сме ги виделе

Женските гради се дел од телото на секоја жена кој треба да се истакне. Па кога ќе се украсат...

Какви се тие ужасни чевли кои ги носи Ким Кардашиан?

Ким Кардашиан се обидува да промовира „чевли“ кои изгледаат како вистинска ноќна мора, а...

Незаборавните фризури на Анџелина Џоли низ годините

Една од најголемите Холивудски ѕвезди, хуманитарката и мајка, преубавата Анџелина Џоли,...

Најдобрите 25 изгледи на доделувањето на Оскарите 2018

Џејн Фона во Balmain Саорис Ронан во Calvin Klein Мерил Стрип во Christian Dior Сандра Булок во Louis Vuitton...

Холивудската легенда се појави на вчерашните Оскари во истиот фустан од 1962 година

Холивудската легенда се појави, за тие што добро ја познаваат историјата на Оскарите, во...

Ова е најдобрата фризура за возрасен современ маж

За сите мажи кои сакаат да го променат имиџот и да бидат во тренд, а при тоа да го задржат...

Ова е новиот тренд на бојадисување во домот

Иако бојадисувањето на ѕидови во темни бои беше тренд и многу луѓе го практикуваа, врeме е ...

Сѐ што треба да знаете за да го копирате шик стилот на Меган Маркл

Актерката и идна снаа во кралското семејство има софистициран, лежерен стил и тоа уште...

Сара Џесика Паркер дизајнираше детска колекција за Gap

Ѕвездата на серијата „Сексот и градот“, Сара Џесика Паркер, го прошири своето дизајнерско...

Џенифер Лоренс со моќен и драматичен стајлинг на премиерата на Red Sparrow во Њу Јорк

Младата оскаровка ја има насекаде, тоа е главно заради актуелните премиери кои ги има...

Коса со боја на розева лимонада е новиот моден тренд

Многу девојки кога сакаат да направат некаква промена кај себе, ја бојадисуваат својата...

Oва е најскапиот маникир во светот

Негувани раце и чисти средени нокти се ритуали кои жените редовно ги прават. Ваквиот изглед...

Овој кармин е идеален за сите оние кои сакаат да подарат Nutella бакнеж

Kарминот за усни Nutella е новиот моден тренд, произведен од страна на брендот “Beauty Bakerie” и...

Веѓите во форма на рибина коска се новиот моден тренд

Во 2017 година владееја чудните трендови за веѓи, а доколку мислите дека тој тренд остана во...

Погледнете ја колекцијата есен 2018 на Richard Quinn, добитникот на наградата Queen Elizabeth II

Младиот британски дизајнер Richard Quinn е добитникот на наградата која го носи името на...

Оскаровката Џенифер Лоренс заблеска со кадрава коса и провокативна тоалета на премиера во Лондон

Откако се појави на доделувањето на BAFTA наградите во неделата во Лондон во класична,...

Дечиња со посебни потреби промовираа детска линија на облека

Модниот бренд “River Island“ е навистина за пофалба. Тој се карактеризира со тоа што во своите...