Категорија: Моден тренд

ТОПЛЕС: Ирина Шајк планира да го сруши интернет сообраќајот во светот (ФОТО)

Post by Irina Shayk.

Предлог комбинација: Бидете модерни и несекојдневни за вечерните излегувања

Иако малиот црн фустан е класика, сепак од време на време треба да се размрдаат работите. За...

Гола низ Њујорк за да докаже дека модата е бесмислена (+18)

Француската фотографка Ерика Симон, која веќе 12 години живее во Њујорк, реши да направи...

И КОГА НЕ ОТКРИВА НИШТО, ПОВТОРНО ПОКАЖУВА КОЛКУ Е УБАВА: ОВОЈ ПАТ ТАА ИМАШЕ И ПОСЕБНО ДРУШТВО

Ирина Шајк пред неколку дена го посети Друштвото за заштита на животни во Њујорк. Одмерената...

Tom Ford чевли пролет/лето 2015

Необични стилови, шаренило, широки и дебели платформи…се само дел од она што ќе се носи оваа...

Работниот ден на Емили Ратајковски (видео)

Убавицата која стана светски позната по појавувањето во спотот за Blurred Lines деновиве работи...

Македонската манекенка Елена Трајановска позираше за Кристијан Диор

Една од нашите најуспешни манекенки со интернационална кариера, Елена Трајановска...

Како би изгледале волшебните чевлички на Пепелашка денес?

Кој ја прочитал приказната за Пепелашка, знае колку важна улога играат нејзинитеволшебни...

USweekly: Ким Кардашијан го краде стилот на српска пејачка?

Освен српските медиуми кои пишуваат дека Ким Кардашијан го копира стилот на српската...

ФОТОГРАФИИ КОИ ЌЕ ВИ ДОКАЖАТ ДЕКА ЖЕНСКАТА УБАВИНА НАВИСТИНА БОЛИ

Градникот кој служи за да ги држи градите под контрола често и не е така удобен. Мидерот пак...

Фото: Она кога ќе нарачаш од интернет, ама и кога треба да ослабнеш!

Една Кинеска која сака да остане анонимна нарачала секси модно парче од Таобао, кинеска...

Џенифер Лопез блесна во фантастична комбинација

Џеј Ло со својата појава секогаш е во центарот на вниманието, а така беше и при пристигањето...

ВИДЕО: КАКО ДА ЈА ЗГОЛЕМИТЕ СВОЈАТА УСТА СО ПОМОШ НА ЧАША ЗА САМО 5 МИНУТИ?

Како до поубава и попривлечна уста, за само неколку минути, и тоа со помош на чаша? Погледнете...

Сакате совршен задник до лето? Почнете со овие 3 вежби уште денес

Ако сакате линијата и задникот да си ги доведете до перфекција, потребни ви се само 3 минути...

ОВАА ЖИВА БАРБИКА НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ЈА НАДМИНЕ: ВАКВИ НОЗЕ НЕМА СЕКОЈ!

Роузи Хантингтон – Вајтли за новиот број на јапонскиот “Vogue” позираше како Барбика....

Прво се соблече во библиотека, а сега и за Плејбој

Кендра Сандерленд (19) стана вистинска интернет сензација откако во медиумите ширум светот...

Неверојатно, но возможно: Таа ги пресече црните хулахопки и направи… маица?

Иако звучи неверојатно, од хулахопки навистина може да направите сосема ново парче облека....

Емили Ратајковски во проѕирен фустан покажа совршена фигура

Убавицата Емили Ратајковски уште еднаш покажа зошто ја сметаат за една од најпожелните жени...

Што ни носи Тимберленд за сезоната пролет/лето 2015

Timberland ги привлекува лицата кои константно се во движење и обожаваат да се забавуваат на...

8 работи кои не знаевте дека ги измислиле Kинезите

Вообичаено важи мислењето дека сè што е кинеско е неквалитетно. Но, веројатно не сте ни...