Категорија: Моден тренд

Фото: Мода на Скопските улици за лето 2015

Тренд стана сите со телефоните кај и да одат да сликаат секојдневни ситуации. Така е...

Видео: Во Лос Анџелес и мажите носат високи потпетици!

Брендон Кохен, видео коресподент од Лос Анџелес за “BroBible”, се обврза да носи високи...

Обичните жени ги облекоа костимите на “ангелите”

Шест жени од редакцијата на сајтот BuzzFeed одлучиja да се направи експеримент и да позираат во...

Хит интимна фризура за ова лето

Исто како и „обичните“, фризурите на интимните области секогаш се подложни на промена....

Летен тренд: Еспадрили

Еспадрилите се новиот тренд кој ги освои заробениците на модата па дури и се вдоми во...

Комбинации со патики

Спортска елеганција и удобност, еве како да го постигнете тоа. Подолу ви презентираме...

Фото: Нашата манекенка Емилија Розман дефинитивно го запали Фејсбук

Згодната Емилија на својот Фејбсук профил објави фотографија како се сонча во костим за...

Македонка во реклама за Galaxy S6 во Јапонија

Македонската манекенкенка Елена Трајановкса која периодов работи и живее во Јапонија...

6 нови начини на користење обетки (Видео)

Дефинитивно обетките не се само за на уши! Дали знаевте дека можете да ги користите вашите...

Трендови кај фризурите 2015

Еве што трендови донесуваат престижните модни писти кај фризурите. Ова лето одлучете се за...

Како да искомбинирате повеќе дезени

Доколку ова досега ви изгледаше како модно правило кое не смее да се прекрши тогаш тука се...

Victoria’s secret костими за капење за Лето 2015

Најпознатиод бренд за долна облека ја претстави својата нова колекција на костими за капење...

Аксесоари за Лето 2015

Кога станува збор за аксесоарите во продолжение ви претставуваме многу уникатни парчиња во...

Шопинг-водич за избор на сандали според градбата на телото

Доколку немате долги нозе или имате ситна градба на телото, заборавете на...

МАЛКУ ДА СОКРИЈАТ: Бикини наменети за жените кои неодамна станале мајки

Дизајнерката која во 2013 година се породила имала проблем да си најде костим за капење по...

Дали да облечете црн фустан на нечија венчавка?

Класичниот црн фустан e симбол за елеганција и женственост. Жените најчесто за свечености се...

НЕ, Никако и Да, Секако – Како да носите хеланки?! (Видео)

Хеланките спаѓаат помеѓу оние парчиња облека кои што речиси секоја девојка ги поседува во...

Најновиот тренд кој го освои светот на модата: Поло маици

Дојде време да се збогуваме со маичките со слогани и да му посакаме добредојде на новиот...

Фото: 6 типови на брада кои се тренди во 2015-та

Ако веќе сте се одлучиле да го следите трендот и да пуштате брада, погледнете го овој...

ВИДЕО: 100 години мода во само 2 минути!

Mode Glam на интересен начин покажува како се менувала модата во изминатите 100 години. Во...