Категорија: Моден тренд

ВО СВЕТОТ НА МОДАТА: Кристина Арнаудова станува дизајнерка, ќе дизајнира чевли и чанти

Кристина Арнаудова направи своја линија на чевли „Кристина“ изработени од Shevro, Куманово за...

ИЗГЛЕДАЈТЕ СОВРШЕНО: Совети и трикови од Адријана Лима

Добро познато дека Адријана Лима е една од најубавите жени на светот. Дури и со минимум...

Фото: Пред некој ден шмркаше, но денеска Ријана си го покажа својот совршен задник

 Кога е во прашање Ријана, што и да направи нема да не зачуди. Секогаш е број 1 во светските...

Емили Ратајковски објави фотка на која е скроз гола со зајачка глава

Ѕвездата од спотот за песната “Blurred Lines”, Емили Ратајковски го привлекува вниманието на...

ФОТО: Бијонсе сподели фотографија од свадбата на мајка си на јахта

Тина Ноулс стапи во брак со актерот Ричард Лосон. 61-годишната мајка на Бијонсе носеше бел...

Роналдо повторно се соблече – овој пат за CR7

Најдобриот фудбалер на светот , Кристијано Роналдо (30), сними нов едиторијал за кампања за...

ФОТО: Ирина Шајк во минијатурни бикини на одмор во Мексико

Ирина Шајк беше фотографирана за време на одмор во Канкун, Мексико. Папараците ја уловија...

Пролетен тренд за твоите нокти

Време е да го смениш здодевниот, еднобоен лак со шарени, интересни, впечатливи дезени на...

„Војна“ на Викторија сикрет и Лајн Брајант: “Ние не сме ангели”

Минатогодишната кампања на Victoria’s Secret предизвикува нови реакции. Нејзината порака...

ФОТО: 50 модни блогерки во ист фустан

Педесет модни блогерки облекоа ист модел на фустан во партнерство со брендот Lord & Taylor....

Фото: Конечно се измислени чевлите за кои сонуваше секоја жена

Најголемата женска страст се чевлите, но многу е тешко да ги пронајдат совршените – оние...

Фото: Младата дизајнерка Бранкица Тодорова со свои креации ги освои симпатиите на Skopje Fashion Week

Младата дизајнерка Бранкица Тодорова за прв пат зема учество на Skopje Fashion Week  кој се...

Чија задница вреди 300 милиони долари, а чија „само” пет?

Познато е дека холивудските ѕвезди многу се грижат за своетозадница. Некои од нив станале...

Упс! Ветерот открил повеќе од што требало (Фото)

Може да бидете беспрекорно облечени, но мал ветер може да го уништи вашиот изглед. Поткренат...

СЕГА Е ЛЕСНО: Погледнете ги овие штикли кои на копче менуваат боја и дизајн (Видео)

Бирањето на чевли кои одговараат со облеката знае да биде заморно, но тоа многу брзо би...

Вака изгледаат најубавите луѓе на светот: Дали и вие личите на нив?

Иако се вели дека „убавината е во окото на набљудувачот“, мажите и жените кои живеат на...

Фото: Еве зошто Силви ван дер Варт е “Најубавата жена на фудбалер“!

Силви ван дер Варт повеќе пати е прогласувана за жена на фудбалер, а кога ќе ги видите овие...

ФОТО: Ѕирнете во преубавиот дом на Роберто Кавали

Како изгледа домот во кој живее еден од најпознатите дизајнери? Раскошно, отмено и секако...

ЦЕЛ ЖИВОТ ПОГРЕШНО ЈА ПЕГЛАВТЕ КОСАТА: Овој дечко ќе ви покаже како правилно се прави тоа … (Видео)

Posted by Fashion And Beauty For Women on Thursday, March 19, 2015

Вака изгледа жената која го држи светскиот рекорд во пластични операции

58-годишната Синди Џексон имала повеќе „работа“ на себе отколку кој било друг на светот, но...