Категорија: Моден тренд

Видео: Мажите не сакаат суви девојки, мажите сакаат облини!

Микел Рафинели (42) од Лос Анџелес моментално го држи рекордот како жена со најшироки колкови...

Рај за очите: Миранда Кер позираше топлес

Австралиската манекенка Миранда Кер не престанува да воодушевува со своето тело, а на...

ФОТО: Бритни Спирс со нова колекција долна облека и костими за капење

Бритни Спирс ја објави рекламната кампања за Intimate Britney Spears. На фотографиите, поп-ѕвездата...

Ангелот на „Victoria’s Secret“: Природно издание на најубавиот задник во светот(фото) …

Дуцен Крос ангелот на „Victoria’s Secret“ неколку пати до сега покажа дека има совршен задник, а...

ФОТО: Врвни дизајнери креираа обувки за модерните Пепелашки

По повод премиерата на новиот филм „Пепелашка“, Дизни ангажира девет луксузни модни куќи...

Катарина Ивановска ужива на Карибите (фото)

Македонскиот топ-модел Катарина Ивановска во моментов е на островот Куракао, кој се наоѓа во...

ФОТО: Кристијан Лобутин ќе ве натера да верувате во љубов на прв поглед

Не верувате во љубов на прв поглед? Кристијан Лобутин е решен да ве убеди дека љубовта може...

Мадона шокира: Има 56 години и вака се појави на црвениот тепих

Кралицата на попот повторно провоцираше. Веќе со години Мадона е позната како некој кој ги...

Видео: Погледнете што се случува со штикли на замрзната улица

Сакате да бидете модерни, епа еве уште една лекција зошто треба да одморите од штикли кога...

Зошто најпознатиот манекен ја одби улогата во Fifty Shades of Grey?

Дејвид Ганди е еден од најбараните машки модели во светот. Досега овој згоден човек имаше...

Фото: Кардашијан повторно гола

По првиот поглед кон фотосесијата на Ким Кардашијан за магазинот „Лав“, на „Инстаграм беа...

Сакавте нејзини разголени фотографии? Епа, сега позираше гола!

Иако снимањето не поминало целосно непречено, актерката работата ја извршила целосно...

ФОТО: Ова се најзгодните девојки во скопските теретани

Убави, згодни, популарни, но и упорни во своите тренинзи. Ова се најзгодните девојки од...

ВИДЕО: Ратајковски со тизер видео најави жежок Валентајн

Моделот Емили Ратајковски и нејзината совршена фигура се појавија во новата тизер реклама...

Ким Кардишјан: Како да си направите совршено селфи (видео)

Последниот рекламен договор на машината за пари Ким Кардашијан е со мобилниот оператор...

Фото: Ова се најубавите природни гради помеѓу ѕвездите

Женските гради за многумина се најубав атрибут и синоним за сексапил, а бујното деколте...

Погледнете како Марјана Станојковска вежба зумба

Познатата лото девојка Марјана Станојковска редовно ги почестува нејзините фанови на...

ФОТО: Девојката нарекувана „крава“ и „зебра“ сега освојува со кампања на „Desigual“

Шантел Браун-Јанг поседува огромна самодоверба и амбициозност која ја истакнува во модниот...

Трендот продолжува: И Скарлет Јохансон се избричи

Трендот, кој модните експерти предвидуваа дека ќе му дојде крајот оваа нова година, сепак...

СРПСКИ ФУДБАЛЕР ”ПИШТОЛ” ГОЛ : Поранешниот репрезентативец со голи фотографии на инстаграм како „од мајка роден“

  На Интернет се појавија фотографии на српскиот фудбалер Милан Родиќ, на кои тој е...