Категорија: Моден тренд

ОВАА ЖИВА БАРБИКА НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ЈА НАДМИНЕ: ВАКВИ НОЗЕ НЕМА СЕКОЈ!

Роузи Хантингтон – Вајтли за новиот број на јапонскиот “Vogue” позираше како Барбика....

Прво се соблече во библиотека, а сега и за Плејбој

Кендра Сандерленд (19) стана вистинска интернет сензација откако во медиумите ширум светот...

Неверојатно, но возможно: Таа ги пресече црните хулахопки и направи… маица?

Иако звучи неверојатно, од хулахопки навистина може да направите сосема ново парче облека....

Емили Ратајковски во проѕирен фустан покажа совршена фигура

Убавицата Емили Ратајковски уште еднаш покажа зошто ја сметаат за една од најпожелните жени...

Што ни носи Тимберленд за сезоната пролет/лето 2015

Timberland ги привлекува лицата кои константно се во движење и обожаваат да се забавуваат на...

8 работи кои не знаевте дека ги измислиле Kинезите

Вообичаено важи мислењето дека сè што е кинеско е неквалитетно. Но, веројатно не сте ни...

Фото: Хамилтон еве што пропушташ!

Таа беше оставена со скршено срце после неодамнешната разделба со Формула 1 возачот Луис...

ДА ЖИВЕЕ МАЈКАТА: Долче и Габана претставија колекција посветена на мајките

Доменико Долче и Стефано Габана креираа модна ода на мајките. Дизајнерското дуо во Милано...

МОДНА ДИЕТА: 7 одлични начини во кои облеката може да ви помогне да ги сокриете вишокот килограми!

На повеќето дами критична зона им претставува подрачјето околу струкот на кој е видлив...

БЕЗ ШМИНКА: Ќе ја препознате ли која е оваа девојка?(Фото)

Познатата старлета реши да ги израдува обожавателите со нова фотографија на која Ким не е...

Дали сте зависни од шминкање?

  Шминката нам толку многу ни користи и не прави да изгледаме поубави, дури и неретко...

Боки 13, Кончита Вурст и Азис: Мажи кои не би ги препознале без шминка

Нив ги препознавате само кога носат женска гардероба, нашминкани, со исфенирани коси....

СЕКОЈ БИ ПОСАКАЛ ДА ИГРА СО НИВ: Ангелите на „Victoria’s Secret“ играат одбојка на плажа

Во четвртокот во Порторико Ангелите на Викторија Сикрет го снимаа специјалот за костимите...

Големата дебата: Каква боја е овој фустан? Бел со златно? Син со црно?

Дебатата на интернет околу бојата на овој фустан речиси и да го „сруши“ интернетот, некои...

МОДЕН ДВОБОЈ: Рита Ора ги покажа брадавиците, а Ким задникот во ист латекс фустан

Очигледно Ким Кардашијан и Рита Ора имаат ист вкус кога станува збор за фустани. Триесет и...

ТИЕ ГО ВОВЕДОА НАЈБИЗАРНИОТ МОДЕН ТРЕНД ДО СЕГА: ВЛАКНА ПОД ПАЗУВИТЕ!?

Кога пред недела дена во една лондонска галерија се појави Скаут Вилис, ќерката на Деми Мур и...

Видео: Како од обична маица можете да направете здолниште на 6 начини

Никогаш не ни е доста од триковите со облека, особено во ситуациите кога беспомошно стоиме...

Џенифер Лоренс блесна во новата кампања за Диор

Обидете се да не бидете љубоморни.   На 24 годишната актерка и тргна моделирањето,па со...

Зошто водителот на Оскарите беше само по гаќи?

Водителот на овогодинешните Оскари, телевизиската, театарската и филмската ѕвезда Нил...

Фото: Сите очи беа вперени во Ирина Шајк

На забавата по Оскарите на црвениот тепих главна ѕвезда дефинитивно беше руската убавица...