Категорија: Модни додатоци

Сламен шешир – омилен моден додаток на познатите дами

Летото пристигнува а со него и овај шик моден додаток. Сламените шешири никогаш не...

Ова се најскапите обетки во светот

Погледнете како изгледа парот обетки кој вреди 57 милиони долари. Овој пар обетки тукушто го...

Софистицирана елеганција на префинетата забавата на Cartier

Иконскиот бренд за накит и модни додатоци Cartier, по повод лансирањето на новиот луксузен...

Ова се двете најголеми шмизли во Скопје!

Двете шмизли во градот имаат се што некоја девојка би посакувала, а пред се нудат уникатност....

Гламурозен тренд: Дијамантски ‘choker’

Овие ланчиња и понатаму освојуваат, а нивната доминација во модниот свет и понатаму станува...

Ексклузивната колекција накит на Ријана

Популарната артистка повторно заплива во дизајнерските води после гигантскиот успех кој го...

Tiffany & Co. приреди гламурозна гала вечер со холивудската елита во прв план

Во петокот вечерта иконската луксузна куќа за накит и скапоцености Tiffany & Co. ја приреди...

Спортска елеганција во машката колекција на Michael Kors

Холандскиот модел Wouter Peelen ја претстави новата летна колекција на брендот Michael Kors која...

Ова е најскапиот дијамант во светот

Chow Tai Fook – куќата за накит од Хонг Конг одлучи по секоја цена да го поседува најскапоцениот...

Хитот за ова лето: Колоритни очила за сонце

Судејќи по најновите трендови, ова лето ќе биде обележано во знакот на колоритот, веселите...

Марамите на коса се повторно ‘ин’

Со доаѓањето на пролетта и топлите температури, долгата коса умее да биде вистински проблем...

Пролет во знакот на ранците

Оваа пролет дефинитивно ќе ја одбележат ташните-ранци. Во топлите денови важно е што носиме...

Канје Вест лансира колекција накит

Популарниот рапер незапирливо го освојува модниот свет – последно на неговиот репертоар...

Раскошната колекција очила за сонце на Dolce&Gabbana

Обожаваното италијанско модно дуо Domenico Dolce и Stefano Gabbana ја претстави кампањата за новата...

Како да одберете идеални очила за сонце според формата на лицето

Модните стручњаци нудат едноставно решение како да ги пронајдете идеалните очила за сонце...

Avon ја претстави линијата Mark која ги инспирира девојките да креираат

За сите девојки кои шминката ја гледаат како начин да се изразат, да ја истакнат својата...

Минималистички обетки се новиот актуелен тренд

Трендовите на „минимализам“ како кај гардеробата така и кај аксесоарите стануваат се...

Низ егзотични пејсажи GUESS ја претстави својата нова колекција аксесоари

За топлата сезона, брендот GUESS ја претстави својата колекција аксесоари снимени на брегот на...

РИЈАНА ГО СОЗДАДЕ СВОЈОТ НОВ ПАРФЕМ „KISS“

Познатата пејачка, Ријана досега има создадено осум парфеми Crush, RiRi, Reb’l Fleur, Rebelle, Nude, Rogue, Rogue...

Тренд зимски аксесоари

Кога е зимата во прашање она на кое најповеќе се радуваме се преубавиот избор на зимски...