Категорија: Модни додатоци

Марама – летен хит детал за украсување на косата

Летните романтични фризури се вистински хит ова лето. Било да сте на плажа или некаде на...

Најпопуларни за ова лето: Колоритни очила за сонце

  Топлата сезона донесе многу нови трендови а за големо изненадување сите тие се толку...

Новата тренд опсесија на Инстаграм

Ретро трендовите на големо доминираат ова сезона а помеѓу најпопуларните трендови кај...

Бела Хадид ја претстави новата колекција ташни на Bulgari

За новата есенско-зимска колекција модниот бренд Bulgari ја повика Бела Хадид како свое...

Култните капи повторно актуелен тренд

Популарната ‘бејзбол’ капа повторно се враќа на модната сцена. Нејзиното враќање веќе...

Предлог модни додатоци за секоја невеста

Го најдовте совршениот фустан за вашата свадба од соништата? Во потрага сте по уникатно...

Тагни, сподели и подари со љубов уникатен накит од Две Шмизле

Во месецот на матурските и апсолвентски забави, изберете го совршениот подарок. Подарете...

Сламен шешир – омилен моден додаток на познатите дами

Летото пристигнува а со него и овај шик моден додаток. Сламените шешири никогаш не...

Ова се најскапите обетки во светот

Погледнете како изгледа парот обетки кој вреди 57 милиони долари. Овој пар обетки тукушто го...

Софистицирана елеганција на префинетата забавата на Cartier

Иконскиот бренд за накит и модни додатоци Cartier, по повод лансирањето на новиот луксузен...

Ова се двете најголеми шмизли во Скопје!

Двете шмизли во градот имаат се што некоја девојка би посакувала, а пред се нудат уникатност....

Гламурозен тренд: Дијамантски ‘choker’

Овие ланчиња и понатаму освојуваат, а нивната доминација во модниот свет и понатаму станува...

Ексклузивната колекција накит на Ријана

Популарната артистка повторно заплива во дизајнерските води после гигантскиот успех кој го...

Tiffany & Co. приреди гламурозна гала вечер со холивудската елита во прв план

Во петокот вечерта иконската луксузна куќа за накит и скапоцености Tiffany & Co. ја приреди...

Спортска елеганција во машката колекција на Michael Kors

Холандскиот модел Wouter Peelen ја претстави новата летна колекција на брендот Michael Kors која...

Ова е најскапиот дијамант во светот

Chow Tai Fook – куќата за накит од Хонг Конг одлучи по секоја цена да го поседува најскапоцениот...

Хитот за ова лето: Колоритни очила за сонце

Судејќи по најновите трендови, ова лето ќе биде обележано во знакот на колоритот, веселите...

Марамите на коса се повторно ‘ин’

Со доаѓањето на пролетта и топлите температури, долгата коса умее да биде вистински проблем...

Пролет во знакот на ранците

Оваа пролет дефинитивно ќе ја одбележат ташните-ранци. Во топлите денови важно е што носиме...

Канје Вест лансира колекција накит

Популарниот рапер незапирливо го освојува модниот свет – последно на неговиот репертоар...