Категорија: Модни додатоци

Раскошната колекција очила за сонце на Dolce&Gabbana

Обожаваното италијанско модно дуо Domenico Dolce и Stefano Gabbana ја претстави кампањата за новата...

Како да одберете идеални очила за сонце според формата на лицето

Модните стручњаци нудат едноставно решение како да ги пронајдете идеалните очила за сонце...

Avon ја претстави линијата Mark која ги инспирира девојките да креираат

За сите девојки кои шминката ја гледаат како начин да се изразат, да ја истакнат својата...

Минималистички обетки се новиот актуелен тренд

Трендовите на „минимализам“ како кај гардеробата така и кај аксесоарите стануваат се...

Низ егзотични пејсажи GUESS ја претстави својата нова колекција аксесоари

За топлата сезона, брендот GUESS ја претстави својата колекција аксесоари снимени на брегот на...

РИЈАНА ГО СОЗДАДЕ СВОЈОТ НОВ ПАРФЕМ „KISS“

Познатата пејачка, Ријана досега има создадено осум парфеми Crush, RiRi, Reb’l Fleur, Rebelle, Nude, Rogue, Rogue...

Тренд зимски аксесоари

Кога е зимата во прашање она на кое најповеќе се радуваме се преубавиот избор на зимски...

Тренд накит

Накитот е секогаш круната на секоја модна комбинација која без него би изгледала...

Моден тренд: Зимски капи

Покрај тоа што служат за да не згреат во зима, капите се ултимативен моден додаток кој умее...

Тренд аксесоари за коса

Доколку сакате да импресионирате со вашата крративност тогаш за новогодишната ноќ изберете...

Топ моделот се соблече сосема гола, покажувајќи зошто е најдобра во светот

Џиџи Хадид, која беше прогласена за најдобар модел на годината, е лицето на новата кампања...

Популарните Pom Pom привезоци и понатаму освојуваат

Крзнените топчиња познати како Pom Pom и понатаму освојуваат во модниот свет. Досега ги...

Време е за голем шал – еве како да го носите

Секоја сезона ни доаѓаат нови трендови а оваа есен сигурно ќе остане запаметена по...

Dolce & Gabbana ја претставија својата најнова божиќна колекција

Италијанскиот бренд овогодинешната божиќна еуфорија ја пречека заедно со останатите...

Неодоливи зимски модни додатоци од Zara

Студената сезона во Zara ни донесе многу тренди модни додатоци како капи и шубари од уметничко...

Ставила сапун на веѓите и го решила проблемот на милион жени (видео)

По се изгледа дека веѓите моментално се една од најважните работи во светот на убавината....

Најпознатите аксесоари во историјата на стилот

Некои од најпознатите ѕвезди во светот со текот на годините развиле свој препознатлив стил...

Новите чевли на Jimmy Choo освојуваат со секој чекор

За својата нова cruise колекција брендот Jimmy Choo припреми модни додатоци кои ќе направат секоја...

Сара Џесика Паркер создаде луксузна колекција накит

Во соработка со британската дизајнерка на накит Кет Флоренс, актерката стави го стави...

Оваа сезона шеширот нека биде ваш главен моден детал

Ако постои моден детал кој оваа сезона може да направи пресврт во вашата гардероба и да ве...