Категорија: Модни додатоци

Моден тренд: Зимски капи

Покрај тоа што служат за да не згреат во зима, капите се ултимативен моден додаток кој умее...

Тренд аксесоари за коса

Доколку сакате да импресионирате со вашата крративност тогаш за новогодишната ноќ изберете...

Топ моделот се соблече сосема гола, покажувајќи зошто е најдобра во светот

Џиџи Хадид, која беше прогласена за најдобар модел на годината, е лицето на новата кампања...

Популарните Pom Pom привезоци и понатаму освојуваат

Крзнените топчиња познати како Pom Pom и понатаму освојуваат во модниот свет. Досега ги...

Време е за голем шал – еве како да го носите

Секоја сезона ни доаѓаат нови трендови а оваа есен сигурно ќе остане запаметена по...

Dolce & Gabbana ја претставија својата најнова божиќна колекција

Италијанскиот бренд овогодинешната божиќна еуфорија ја пречека заедно со останатите...

Неодоливи зимски модни додатоци од Zara

Студената сезона во Zara ни донесе многу тренди модни додатоци како капи и шубари од уметничко...

Ставила сапун на веѓите и го решила проблемот на милион жени (видео)

По се изгледа дека веѓите моментално се една од најважните работи во светот на убавината....

Најпознатите аксесоари во историјата на стилот

Некои од најпознатите ѕвезди во светот со текот на годините развиле свој препознатлив стил...

Новите чевли на Jimmy Choo освојуваат со секој чекор

За својата нова cruise колекција брендот Jimmy Choo припреми модни додатоци кои ќе направат секоја...

Сара Џесика Паркер создаде луксузна колекција накит

Во соработка со британската дизајнерка на накит Кет Флоренс, актерката стави го стави...

Оваа сезона шеширот нека биде ваш главен моден детал

Ако постои моден детал кој оваа сезона може да направи пресврт во вашата гардероба и да ве...

Џесика Частеин е новата Prada дама

Актерката Џесика Честеин е новото заштитно лице на резорт кампањата на италијанскиот бренд...

Марион Котилар во цветна градина ја претстави култната Dior ташна

Убавата актерка Марион Котилар ја продолжува својата традиција како заштитно лице на...

Враќање на култните патики – Кејт Мос и Adidas Originals Gazelle повторно заедно

Adidas Originals ја претстави новата кампања за култниот модел Gazelle патики кои настанаа во...

Како да препознаете ,,фејк,, дизајнерска чанта?

Го чекавте овој момент толку долго – вашата прва дизајнерска чанта. Имате фрлено око на...

Новата реклама на Kenzo е најлудата што досега сте ја виделе

Американскиот режисер Спајк Џонз го режираше промотивниот спот за новиот парфем на Kenzo. Во...

Како да ги пораснете трепките за една недела?

Кој не сонува да има долги и густи трепки? Докажано е дека трепките се оние кои го прават...

Ставила памук на трепките, кога ќе го видите ефектот веднаш ќе го сторите истото (видео)

Никогаш немаше да ви текне дека памукот може да се искористи на ваков начин. За да имаат...

Кендал Џенер го почна овој шик и ефтин моден тренд, совршен за летните денови

На вратот освен чокер ланчињата, ова лето може да врзете и марама. Топ моделот Кендал Џенер,...