Категорија: Модни додатоци

Новата реклама на Kenzo е најлудата што досега сте ја виделе

Американскиот режисер Спајк Џонз го режираше промотивниот спот за новиот парфем на Kenzo. Во...

Како да ги пораснете трепките за една недела?

Кој не сонува да има долги и густи трепки? Докажано е дека трепките се оние кои го прават...

Ставила памук на трепките, кога ќе го видите ефектот веднаш ќе го сторите истото (видео)

Никогаш немаше да ви текне дека памукот може да се искористи на ваков начин. За да имаат...

Кендал Џенер го почна овој шик и ефтин моден тренд, совршен за летните денови

На вратот освен чокер ланчињата, ова лето може да врзете и марама. Топ моделот Кендал Џенер,...

Зошто Кендал Џенер никогаш не носи градник?

Младиот топ модел се почесто ја гледаме како лежерно шета по светските метрополи изгледајќи...

Магични дрвени прстени со волшебни светови во нив

Ова се парчиња накит за вистинските љубители на необични и магични нешта, кои паѓаат во очи...

Уметноста на создавањето на чантата Диор од која ќе ви се разјасни зашто е цената толку висока

Цела уметност стои во создавањето на најпознатиот модел на чанти од Диор. Со прецизнот како...

Балетанки за секоја жена – Нова колекција на Кристијан Лобутин

Секоја жена во својот плакар треба да има бар еден пар чевли кои се кожа боја. Проблемот е што...

Накит од хартија? Да, Jeremy May создава накит од стари книги

Британскиот артист Jeremy May од старите книги создава неверојатни модни додатоци. Скоро...

5 РАБОТИ НА КОИ НЕ ЗНАЕВТЕ ДЕКА ТРЕБА ДА ВНИМАВАТЕ ПРЕД ДА КУПИТЕ ЧЕВЛИ

Ниеден аутфит не е целосен без совршениот пар чевли, но како да се одлучите што да купите?...

Еве кои парфеми го истакнуваат вашиот сексапил

Сѐ е кажано во реченицата на легендарната Коко Шанел: “Една девојка ме праша каде да...

Изгледајте шик и на минусни температури

Кога се минусни температури не е лесно да се облечете онака како што сакате без да смрзнете....

100. години од женската убавина во Јапонија

Пристигна уште едно од серијалот на видеа „100 години убавина“, а овој пат ја следи...

#ПразнициСеБлижат: 3 модни додатоци да ве стоплат и да ги разубават ладните денови!

Ладните денови асоцираат на тмурни, ладни денови и најчесто најтоплото парче во нашиот...

Ријана отвори своја агенција за убавина

Популарната пејачка својата примарна професија ја балансира со други интереси, на пример...

Аксесоари за Лето 2015

Кога станува збор за аксесоарите во продолжение ви претставуваме многу уникатни парчиња во...

ИЗГЛЕДАЈТЕ СОВРШЕНО: Совети и трикови од Адријана Лима

Добро познато дека Адријана Лима е една од најубавите жени на светот. Дури и со минимум...

Како да добиете совршена нијанса на Марсала боја за коса

Марсала и Мерлот се тренд бои за коса за пролет 2015. Најполуларната боја за 2015 година, Марсала,...

Модна инспирација: Како да ги носите чизмите до глужд оваа пролет

Чизмите не се наменети само за ладните зимски денови, особено чизмичките до глужд. Со нив...

Само за вистински мажи: Пристига парфем со мирис на скара!

Иако звучи налудничаво, познатиот ланец за брза храна се одлучи да лансира мирисна нота од...