Категорија: Модни додатоци

Како да добиете совршена нијанса на Марсала боја за коса

Марсала и Мерлот се тренд бои за коса за пролет 2015. Најполуларната боја за 2015 година, Марсала,...

Модна инспирација: Како да ги носите чизмите до глужд оваа пролет

Чизмите не се наменети само за ладните зимски денови, особено чизмичките до глужд. Со нив...

Само за вистински мажи: Пристига парфем со мирис на скара!

Иако звучи налудничаво, познатиот ланец за брза храна се одлучи да лансира мирисна нота од...

Tom Ford чевли пролет/лето 2015

Необични стилови, шаренило, широки и дебели платформи…се само дел од она што ќе се носи оваа...

Што ни носи Тимберленд за сезоната пролет/лето 2015

Timberland ги привлекува лицата кои константно се во движење и обожаваат да се забавуваат на...

Црвен паричник за повеќе пари, а каква боја е вашиот паричник?

Според фенг шуи ако имате црвен паричник тоа значи дека имате добра енергија и го...

Џенифер Лоренс блесна во новата кампања за Диор

Обидете се да не бидете љубоморни.   На 24 годишната актерка и тргна моделирањето,па со...

YSL Manifesto Le Parfum: нов прекрасен мирис

 Manifesto Le Parfum доаѓа во 2015, да ги израдува сите љубители на парфемите YSL, кои ги сакаат топлите...

4 златни правила за совршена и затегната кожа

Затегната кожа на лицето која делува и изгледа совршено, без црнки, митесери, брчки и...

Што да облечам за нова година?

Многу девојки веќе почнаа да планираат што ќе облечат за најлудата ноќ и колку средства ќе...

Фото: Едноставни начини како да врзете вратоврска

Видео: 25 начини како да ја носите омилената марама

Девојкава во видеово ви нуди 25 оппции во 4,5 минути, како се може да ја носите вашата омилена...

Фото: Градниците на “Vogue” ги рекламираат преубави “полнички” жени

Славната модна куќа “Vogue” за својот најнов едиторијал на долна облека ангажираше пет...

Мила Кунис дизајнира прстен во чест на мајчинството

Пред раѓањето на нејзината ќерка Вајат, актерката била дел од создавањето на прстен во чест...

Њујоркшка модна недела: Michael Kors претстави женствена колекција за пролет/лето 2015

Спортскиот стил кој покажува доминација на моменталната модна сцена, а по кој е...

Топ 5 есенски трендови на модни додатоци

Масивни, впечатливи обетки  Една ама вредна. Оваа есен обетката нека ви го украси и...

Секси летен моден тренд: Метални тетоважи

Трендсетерките и топ моделите ова лето на плажите може да се забележат со метални украсни,...

Три легендарни Channel летни моменти на Audrey Hepburn, Brigitte Bardot и Elizabeth Taylor

Овие три жени останаа запаметени по нивната убавина, талент и неверојатен стил. Што може да...

Предлог комбинација: Цветен мини фустан за топли летни ноќи

Летните ноќи се создадени за мини цветни фустани и јаки штикли!   Со цветен фустан никогаш...

Предлог комбинација: Бразилски дух

Во деновите кога се збори само за Бразил, имаме инспирација да додаваме и бразилски шмек во...