Категорија: Нега на коса и нокти

Бушавата коса е апсолутен хит

Ако мислите дека кога ќе се разбудите наутро вашата бушава коса изгледа тотално...

Party изгледи за овој викенд

Викендот е тука а со него и нашите beauty предлози за тоа како да заблеската каде и да сте. Ви...

Рамно кратење на косата е новиот актуелен тренд

Брановидниот ‘лоб’ и ‘боб’ се обележани како моментално нај актуелните фризури а...

Најубавите фризури со кркми

Познато е дека фризурата со кркми дава младешки изглед и подмладува за неколку години па...

Романтичен маникир за Денот на вљубените

Во колекцијата за оваа година ви издвојуваме серија романтични светкави и заводливи...

Како до совршени волуменозни бранови

Мега популарната beauty блогерка Desi Perkins ви ја открива тајната како сами да направите прекрасни...

Најубавите изгледи за Денот на вљубените

Во пресрет на денот на празнувањето на љубовта, ви ги издвојуваме најубавите и...

5 фризури идеални за свечени прилики

YouTube каналот BookMyStyle избра 5 типови на фризури идеални за свечени прилики. Инсприрани од...

Во што се крие тајната на убавата и негувана коса?

Кожата е најголемиот човечки орган кој носи со себе голема улога-заштита на внатрешните...

Овој тренд на маникир го освои светот

Овј тренд доминираше изминатата година а  дека нема намера така лесно да остстапи од врвот...

Како сами да направите романтична „боемска“ плетенка

Познатите дами како Оливија Палермо, Сиара, Карли Клос го инспирираа тимот на Harpers Bazaar во...

3 митови за мократа коса

Постојат одредени правила или подобро да кажеме митови за мократа коса кои ги слушаме...

Холивудски гламур: Патец на средина на главата

Во екот на модните трендови кај фризурите, познатите дами повторно го „разбудија“ стариот...

Како да направите ‘infinity’ плетенка

Доколку сте изморени од вашата фризура да е постојано иста, блогерката C’erine Babyy ќе ви...

Тренд фризури за долга коса

Доколку сте во потрага по нова инспирација за тоа како да ја стилизирате долгата коса тогаш...

Најубавите ‘balayage’ фризури на познатите дами

Техниката на фарбање на косата позната како ‘balayage’ е една од најпопуларните техники...

Ова е фризурата која го одбележа почетокот на новата година

Со почетокот на новата година, осамна и нов тренд помеѓу фризурите кој се повеќе станува...

3 практични зимски фризури

Сигурно повеќе пати оваа зима ви се случило да сте излегле од дома со прекрасна фризура, а...

Нов необичен корејски тренд на маникир

Јужна Кореа е позната по своите иновативни трендови за убавина и производи за нега на...

Предлог фризурa за овој викенд

Девојките обожаваат кога нивнаа фризура изгледа убаво но и воедно кофморно и не им пречи во...