Категорија: Нега на коса и нокти

Тајните на безвременската убавина на Џеки Кенеди

И покрај тоа што веќе 50 години како ја нема во Белата куќа, Џеки Кенеди и ден-денес остана...

5 фризури кои ве прават да изгледате постари

Многу жени се грижат за тоа дали годините ќе им бидат видливи на кожата, но не знаат дека исто...

Корисни примени на бебешката пудра

Мултифункционалноста на некои производи навистина ги олеснуваат ритуалните за убавина...

Кадриците се тотално ‘ин’

На социјалните мрежи моемнтално нај доминантни се волуменозните кадрици. Познатите модни...

Тренд фризури готови за 5 минути

Не секогаш совршената фризура одзема многу од драгоценото време, па тоа не значи дека...

Зошто се појавуваат бели влакна кај младата популација

Доколку сте забележале појава на бели влакна а немате повеќе од 30 години, тоа зависи од...

10 начини како коњското опавче да изгледа необично

Оваа едноставна фризура е омилена на сите девојки бидејќи претставува спас за bad hair деновите...

Кристен Стујарт драстично ја промени својата фризура

Популарната актерка Kristen Stewart, позната како главната хероина во сагата Twilight е исто така...

Природна маска за неодолива и здрава коса

Континуираното сушење, пеглање, виткање и фарбање на косата остава видливи последици. Пред...

Маслото од јојоба подмладува и ги отстранува брчките

По се изгледа дека не постојат само трендови кои се однесуваат на шминката, модата и...

25 нијанси на плаво

Во потрага сте по идеалната нијанса која за моемент ќе направи тотална промена во вашиот...

Фризура за само пет минути! (ВИДЕО)

Средената коса е она што ги привлекува сите очи. Ако немате доволно време наутро да ја...

Како да се ослободите од испуканите врвови без да ја кратите должината на косата

И покрај целиот „арсенал“ на производи кои делумно можат да ја спасат косата од испукување...

Потребна ви е само една состојка за неверојатно блескава кожа и коса

Во што се крие тајната за беспрекорна коса и кожа? Можеби имате слушнато за ова и порано, но...

Тајните за убавина од стариот Холивуд

Од дваесеттите години на минатиот век, кога започна Златното доба на Холивуд помина еден цел...

„Пирсинг“ на косата – сте слушнале ли за новиот популарен тренд?

Секогаш кога немате идеи што да направите со вашата фризура, ѕирнете на Pinterest или Instagram каде...

Најубавите изгледи од Оскари 2017

Покрај раскошните тоалети, на ред следуваат и најубавите beauty изгледи од црвениот тепих на...

Бушава коса е најновиот тренд – еве како да го носите

За сите оние кои ја следат модата, но и за оние кои сакаат да изгледаат убаво-ви го...

„Француска пунџа“ е новата хит фризура

„Француска пунџа“ како што е и оригиналното име на оваа класична и шик фризура,  е една од...

Најубавите невестински beauty предлози

Сезоната на свадбите полека доаѓа, а тоа е време кога се потпираме на најубавите изгледи од...