Категорија: Нега на коса и нокти

Сода бикарбона за отстранување на првут. Дознајте како !

На почетокот, косата ќе изгледа суво, но тоа е само привремено. Набрзо ќе стане мека, а...

Овој текст потполно ќе го промени начинот на којшто ја користите пресата за коса

Доколку имате преса за коса, тогаш воопшто не треба да се грижите како ќе изгледа вашата коса...

Фризури за 3 минути за феноменален изглед секој ден

Со помош на неколку чекори, убавата фризура може да ви стане секојдневна рутина. Следете ги...

#ПразнициСеБлижат: Инспирација од познатите за вашата празнична фризура!

Косата е клучна во нашиот изглед, таа претставува пола стајлиг. Лоша коса, лош изглед. Како и...

10 најдобри фризури за зима

Боб фризурата и оваа зима покажува дека доминира меѓу трендовите. Холивудските дами како...

Видео: Шиша со меч и оган! Би закажале кај овој фризер?

Алберто Олмедо од Мадрид се прослави со својата необична вештина, а жените велат дека толку...

Мајка и три ќерки никогаш не се ишишале, погледнете го резултатот

Тери Лин Расел е мајка на пет деца од кои три се ќерки. 43-годишната жена и нејзините ќерки се...

Трикови за коса кои секој мора да ги знае

Косата е важен дел од нашиот изглед и на неа треба да се посвети посебно внимание и грижа. Ова...

Зимски маникир: Чекајќи го снегот…

Внесете забава во вашиот изглед со весел зимски маникир кој му се радува на снегот и на...

10 нијанси на лакови кои ќе ги обожуваме оваа есен

Заборавете на огнените нијанси и слободно свртете се кон овој тренд кој ќе го нагласи вашиот...

Тренд манија: Светки и ѕвездички на коренот на косата

„Волшебна прашинка“ која светка од коренот на косата – тоа е новиот тренд по кој...

Нов тренд на бојадисување на косата кој трае до 6 месеци!

Техниката на бојадисување на косата под називот „lived-in“ е најновиот светски тренд, кој...

КОЈА ВИ СЕ ДОПАЃА НАЈМНОГУ? ХИТ МАШКИ ФРИЗУРИ ОД ПОСЛЕДНИВЕ 100 ГОДИНИ

Можеби од денешна перспектива фенираните фризури од 50-тите ни се чинат премногу смешни, а...

6 тајни како косата да ви изгледа добро секој ден

Што правите кога наутро ќе се разбудите, а косата ви изгледа како да била на некоја авантура...

Фризура што прави да изгледате послабо

Косата може да направи чуда за вашиот изглед, а во овој случај дури и да направи да изгледате...

Каква фризура ви одговара според обликот на лицето?

Есента е идеален период да ги скратите врвовите на косата оштетена од летното сонце или да...

Талентирана мајка стана хит на Instagram со импресивните фризури за своите ќеркички

Бет Белшоу е талентирана мајка која ги користи своите вештини за секојдневно да им прави...

Едноставна фризура за 5 минути

Доколку баравте идјеа за нова фризура или пак веќе сте ја гледале, но ви изгледа премногу...

Коса во боја на тиква: Хит нијанса за оваа есен!

Ако ви е потребна нова промена на фризурата и ако размислувате што би можеле да направите со...

Хит маникир: Скршени стакленца

Нов тренд ги освојува љубителите на интересни и невообичаени маникири. Ноктите кои...