Категорија: Нега на коса и нокти

Хит маникир: Скршени стакленца

Нов тренд ги освојува љубителите на интересни и невообичаени маникири. Ноктите кои...

После омбре, сомбре и бронде – галаксија

Се повеќе девојки (и момци) ја бојадисуваат косата во боите на галаксијата. Пример, си бираш...

Инспирација: 5 нови фризури кои можете да ги пробате оваа есен

Доколку ви е здосаден вашиот изглед и не знаете каква промена да направите, ние сме тука да...

Кога ќе видите што направи оваа девојка со косата никогаш повеќе нема да користите стегач!

Ова е еден од оние трикови кој ќе ја воодушеви секоја жена. Оваа девојка ќе ви покаже како...

БИЗАРЕН РЕКОРД: Не ги исекол ноктите од 1952 година, долги му се 2 метра! (Видео)

Индиецот Шридар Чилал се запиша во Гинисовата книга на рекорди како човек со најдолги нокти...

Фото: Како изгледа кога место шампон на косата ќе ставите пур-пена?

Жената се збунила – наместо шампон за коса, ставила пур пена на главата… Ако не знаете,...

Видео: Зема конец за заби и направи ФЕНОМЕНАЛЕН маникир!

Зема конец за заби и направи ФЕНОМЕНАЛЕН маникир! Се што ви е потребно е лак за нокти во три...

Немојте да легнувате со мокра коса

Кога и да се тушираме или кога ја миеме косата, секогаш вас ве предупрдуват: „Не иди надвор...

Зошто девојката со руса коса ја нарекуваме плавуша?

Сите тоа го зборуваат, иако не ја знаат вистинската причина. Толку ни е нормално за девојка...

Хрватска иноваторка со својот изум ја менува фризерската дејност

Оваа иновација за првпат е претставена минатата година на British Invesntion Show во Лондон каде освои...

Со оваа иновација ќе може да си „вадите“ прамени во својот дом

Козметичката индустрија е тесно поврзана со модната индустрија која секоја сезона нуди...

Направи сама: Интересна фризура готова за 1 минута

Ако сте во потрага по инспирација за лежерна и впечатлива летна фризура, овој туторијал е...

За брз раст на косата: Пробајте ја тајната на Индијките

Индијките ширум светот се познати како дами со најубави и најгусти коси и веројатно сте се...

Видео: Не ѝ ја погодиле фризура, па им се врати со чекан и го искрши цел салон!

За жените фризурата е една од најбитните работи, кога е во прашање нивниот изглед. Кога сме...

Каде грешиме со лакот за коса?

Ако им се верува на бројните статистики, а и на искуството, жените поминуваат многу време...

Видео: Свадбените фризури од 1960 до денес

Buzzfeed направи видео каде на една личност ги прикажува фризурите и трендовите на стилизирање...

Направете сами: Солен спреј за коса за совршена летна фризура

Дефинираните прамени кои ѝ даваат на косата привлечна шик текстура се клучен елемент на...

БРОНДЕ КОСА: Нов летен тренд кој го освојува светот

На русокосите и бринетите приматот оваа сезона им го  зеде новиот тренд „бронде“ или „руси...

НОВ ТРЕНД: Вотка и банана за исправување на косата

Многу девојки посакуваат рамна коса, па за да постигнат таков резултат, најчесто се користат...

Што се случува со косата по породувањето?

За време на бременоста заради трудничките хормони и намалувањето на лачење на андрогени...