Категорија: Нега на коса и нокти

Видео: Свадбените фризури од 1960 до денес

Buzzfeed направи видео каде на една личност ги прикажува фризурите и трендовите на стилизирање...

Направете сами: Солен спреј за коса за совршена летна фризура

Дефинираните прамени кои ѝ даваат на косата привлечна шик текстура се клучен елемент на...

БРОНДЕ КОСА: Нов летен тренд кој го освојува светот

На русокосите и бринетите приматот оваа сезона им го  зеде новиот тренд „бронде“ или „руси...

НОВ ТРЕНД: Вотка и банана за исправување на косата

Многу девојки посакуваат рамна коса, па за да постигнат таков резултат, најчесто се користат...

Што се случува со косата по породувањето?

За време на бременоста заради трудничките хормони и намалувањето на лачење на андрогени...

Исушете го лакот за нокти за само една минута

Колку пати ви се случило да не можете да дочекате да се исуши првиот слој од лакот и поради...

Фото: Марјана Станојковска има најубави нокти!

Декорирањето на ноктите е забавно мини хоби со чии резултати можете да се гордеете, а летото...

РАБОТА ЗА ДЕВОЈКИ: Заработете 55.000 долари за лакирање на нокти!

Козметичката компанија „Nailbox“ е во потрага по професионален лакер за нокти, односно...

Видео: Ја замота косата во крпа и доби нешто што многу девојки посакуваат!

Доната Вајт од  „Primal Beauty Queen“ ја сподели својата тајна како до совршени локни која лесно...

Видео: Како да поправите скршен нокт!?

Како да поправите скршен нокт!? Се што ви треба е: Вреќичка од чај Ножици Турпија Лепак за...

Направете сами: Сув шампон за светла и темна коса!

Немате време да ја измиете вашата коса? Брзате некаде? Еве едноставен и брз рецепт како да...

ДА, ВОЗМОЖНО Е: Направете кадрици на косата со помош на тоалетна хартија

Оние кои имаат права коса, обожаваат кадрици, а пак оние со кадрици – да имаат права коса....

Откријте дали подобро ви прилега кратка или долга коса

Вечната дилема на секоја жена е дали да ја остави косата да расте или да направи некоја куса...

Видео: Ја остави без пола коса!

Познатите шегаџии од Чешка со нова скриена камера. Овој пат екипата Вирал брадерс односно...

Круна на креативноста – ЦВЕТНИ ВЕНЧИЊА

Од  модната писта во Милано до домот на секоја девојка. Тренди венчиња за убави девојчиња....

УШТЕ ОВА ФАЛЕШЕ: Виножито во косите – нов тренд меѓу дамите

Прелевањето на боите во најразлични комбинации добива се поголема популарност меѓу дамите...

Пролетни фризури кои се прават за 3 минути!

Сакате пролетна и брза фризура, која ќе личи прекрасно, но нема да ви одземе многу време?  Ова...

Видео: Мажите почнаа да читаат весници на женските нокти …

Нов тренд за женски нокти! Девојки, сега можете да создадете “дневен весник” на вашите...

ИЗГЛЕДАЈТЕ СОВРШЕНО: Совети и трикови од Адријана Лима

Добро познато дека Адријана Лима е една од најубавите жени на светот. Дури и со минимум...

Она кога идеш на фризер и бараш „летна“ фризура

Шо фризура сакаш? -Па нешо летно.