Категорија: Нега на коса и нокти

Тренд фризури од најпознатата стилистка во Холивуд

Доколку се прашувате кој е задолжен за прекрасните совршени и гламурозни фризури на...

Која е beuaty рутината на прекрасните парижанки

Постои причина зошто французите го создале поимот ‘je ne sais quoi’. Многу е едноставно,...

Дали правилно ја сушите косата со фен?

Феновите само по себе не се толку страшни за косата (особено ако се со керамички дифузер, кој...

Елегантни фризури за специјални прилики

Дозволете да ве понесе отмената женствена елеганција од комбинација на класичното и...

Тренд нијанси на лакови за нокти за оваа есен

Познатиот бренд на лакови за нокти O.P.I ги претстави тренд нијансите за оваа сезона. Новата...

Какви фризури носеле дамите во 1920-тите

1920-тите години претставуваат пресвртна точка во историјата за дамите и нивните фризурит....

Повторно во тренд – РАЗДЕЛЕНИ ШИШКИ

Шишките повторно се прославија помеѓу трендовите кај фризурите благодарение на бројни...

КАРАМЕЛ КАДРИЦИ – Заносен тренд кој холивудските дами го обожаваат

Карамел е прекрасна нијанса на коса која е нешто помеѓу беж-руса и златно-смеѓа. Самиот назив...

Славни црвенокоси кои ќе ве инспирираат за вашата нова фризура

Црвената нијанса кај фризурите веќе е долгогодишен хит, а познатите дами се повеќе се...

НЕКОЛКУ ТРИКОВИ ЗА ВАШАТА КОСА ДА НЕ ИЗГЛЕДА МРСНА

Сите имаме денови во кои нашата коса е мрсна, а времето ни ја налага неопходноста да излеземе...

Champagne bronde – нов тренд за русокосите љубителки

Омилените женски пијалаци послужија како инспиравија на најпознатите фризери ширум светот...

Beauty трендови за оваа сезона

За сезоната есен-зима 2017/2018 beauty трендовите налагаат да и се препуштите на забавата да ве води...

Највпечатливите маникири од неодамна завршениот Моден месец

Модниот месец во 4-те модни престолнини Њујорк, Милано, Лондон и Париз неодамна заврши а ни...

Суперхрана за совршена кожа и коса

Освен во бројни препарати, поддршката за убава кожа и коса можете да ја најдете и во храната...

СТАВЕТЕ ЛАЖИЧЕ ОД ОВОЈ ЗАЧИН ВО ШАМПОНОТ – ЌЕ СЕ СЛУЧИ НЕШТО НЕВЕРОЈАТНО!

Сите сакаме здрава, сјајна и бујна коса од коренот до врвовите, а решението за тоа се крие во...

Еволуцијата на фризурите на Ријана

Музичката ѕвезда со сигурност е една од оние познати дами која не се плаши да експериментира...

Fallayage – новиот есенски тренд на фарбање на косата

Ombre, tiger eye, balayage – последните неколку сезони се појавија бројни трендови на фатбање на...

Тренд бои за есенски маникир

Ви ги издвојуваме боите на лакови кои оваа есен морате да ги испробате. Есента ни донесува...

Strawberry blonde – новиот тренд кој морате да го испробате оваа есен

Русата нијанса наречена јагода е моментално помеѓу најпопуларните нијанси на фарбање на...

Најубавите beauty изгледи од црвениот тепих на наградите ЕМИ 2017

Што се однесува до шминката и фризурите на овогодинешното издание на наградите ЕМИ,...