Чек дис аут
Search


Категорија: Нега на коса и нокти

Лоши навики кои предизвикуваат опаѓање на косата

Сите имаме мали трикови со кои се служиме при средувањето на косата, но некои од нив можат...

Имате пожолтени нокти? Не очајувајте, постои едноставен и ефикасен трик!

Појавата на жолти нокти може да се спречи доколку користите лакови од проверени...

Фризура идеална за на плажа, но и за вечерните излегувања

Како што се ближат најтоплите денови, долгата и пуштена коса на +35 е навистина непрактична...

Маникир во знакот летото: 8 идеи за најубави нокти во оваа сезона

Летото е совршен период да ги украсите своите нокти со убави и светли бои и летни мотиви. ...

Во лекот за слаби коски откриен е и лек против ќелавост?

Постои можност луѓето кои имаат проблем со паѓањето на косата да поттикнат создавање и...

Најпопуларната фризура за ова лето: Како да направите и вие вакви плетенки? (ВИДЕО)

Потребно е само да имате долга коса, а во ова видео ќе ја видите целата постапка во правењето...

4 правила кои мора да ги знаете ако редовно ја фарбате вашата коса

Доколку сакате да имате фарбана коса која изгледа здраво и негувано, мора да водите сметка...

5 бои за коса кои ќе ве подмладат и до 10 години

Добрата фризура драматично го менува изгледот со кој може да изгледате 10 години помладо...

Со помош на оваа намирница ќе ги сокриете белите влакна (РЕЦЕПТ)

Освен што ќе го зголемите домашниот буџет, на овој начин ќе го спречите и оштетувањето на...

Зошто „сувото“ потстрижување е најдобро за вашата коса?

Грешите доколку мислите дека косата може да се потстрижува само кога е мокра. Имено,...

Убавата коса не е случајност – зависи од начинот и периодот од денот кога ја миеме

Миењето на косата можеби се чини како една од најлесните задачи кои ги учиме уште како деца,...

Едноставна и елегантна фризура за тенка коса, која е хит оваа пролет

Да, коса во опашка повторно ќе биде во мода, но каков вид? Што сакаат жените? Всушност, само...

7 пролетни бои за коса кои се хит оваа пролет!

Се разбира, кога станува збор за бои за коса, продолжува трендот природни бои за коса. Како да...

Осветлете ја вашата коса на природен начин!

Доколку оваа пролет сакате да ја осветлите својата коса, а притоа да не користите силни...

5 едноставни чекори до совршена брановидна фризура која е секогаш во мода

Потребни се само 5 едноставни чекори за вашата коса да добие брановидна форма која никогаш...

5 природни начини да се ослободите од масната коса

Масната коса создава непријатност кај сите. Но, има решение за неа и тоа на природен начин....

8 заблуди за фарбањето на коса во кои се уште веруваме

Прамени, менување бои, криење на бели влакна- понекогаш се прашувате дали сакате трајно да ја...

Направете ја сами оваа плетенка која сите ја обожаваат (ВИДЕО)

Оваа плетенка се прави од низа чворови кои е потребно добро да се затегнат за фризурата да...

Како да го забрзате растот на косата и да постигнете раскошна и бујна фризура?

Пуштањето на косата често е многу тежок и долг процес, но постојат трикови за да се забрза....

Колку често треба да ја миете косата според нејзината густина и форма?

Миењето на косата е проблем кој на многу жени им создава големи маки – дали ја мијам...