Категорија: Нега на коса и нокти

5 едноставни чекори до совршена брановидна фризура која е секогаш во мода

Потребни се само 5 едноставни чекори за вашата коса да добие брановидна форма која никогаш...

5 природни начини да се ослободите од масната коса

Масната коса создава непријатност кај сите. Но, има решение за неа и тоа на природен начин....

8 заблуди за фарбањето на коса во кои се уште веруваме

Прамени, менување бои, криење на бели влакна- понекогаш се прашувате дали сакате трајно да ја...

Направете ја сами оваа плетенка која сите ја обожаваат (ВИДЕО)

Оваа плетенка се прави од низа чворови кои е потребно добро да се затегнат за фризурата да...

Како да го забрзате растот на косата и да постигнете раскошна и бујна фризура?

Пуштањето на косата често е многу тежок и долг процес, но постојат трикови за да се забрза....

Колку често треба да ја миете косата според нејзината густина и форма?

Миењето на косата е проблем кој на многу жени им создава големи маки – дали ја мијам...

Најдобрите фризури за тенка коса!

Дали мислите дека сте единствената со проблематична тенка коса?  Еве решение, правилното...

(РЕЦЕПТ) Ослободете се од првутот преку ноќ со помош на само 2 состојки

Првутот претставува голем проблем за многу луѓе, па поради тоа се обидуваат на различни...

Ако претеруваме со овие 5 фризури, може да имаме сериозно последици на косата

Познато ни е дека претераното миење и фенирање на косата, ја оштетува косата. Но дали знаете...

Рецепт: Со оваа намирница косата ќе ви расте многу побрзо (ВИДЕО)

Сите жени сакаат да експериментираат со многу препарати за да го подобрат својот изглед....

Имајте фризура како французинка, трендот кој полека го освојува светот

Кога Лили Алдриџ стави фотографија од нејзината нова фризура, со шишки инспирирани од...

Тренди бои на лакови и дизајни кои ќе сакате да ги пробате во 2018

Маникирот е еден од деталите кои го комплетира вашиот стил.  Многу девојки го изразуваат...

Незаборавните фризури на Анџелина Џоли низ годините

Една од најголемите Холивудски ѕвезди, хуманитарката и мајка, преубавата Анџелина Џоли,...

Направете шампон од сода бикарбона за брзо растење на косата

Содата наоѓа разновидни намени во домаќинството, нуди безброј лековити својства и се...

10 женствени, секси фризури за виткана коса

Во морето на испеглани коси вистинско освежување е да видите жена со виткана коса. Без...

Овие фризури ќе бидат хит оваа пролет

Пролетта е период на промени и освежување, на сите ни годат повисоките температури и...

Долга или кратка коса? Овој трик открива која фризура е за вас

Постои многу едноставна метода која ќе ви помогне да сфатите која должина на коса е за вас....

Имате проблематична коса? На овој начин вашата коса ќе биде здрава и блескава

Почетокот на секое решение е откривањето на причината, а причината за проблематична коса...

Вратете го сјајот на кожата без хируршки интервенции

Негата и грижата за кожата и косата се приоритети во задржувањето на свежината и убавината...

Домашна маска за хидратација на сувата и оштетена коса

Сон на секоја дама е да има прекрасна блескава и здрава коса, а за тоа да се постигне не е...