Категорија: Убавина и мода

Чоколадo за лице

Омилените десерти можат да ви го исчистат тенот! Прочитајте. Чоколадото е одличен извор на...

Емили Ратајковски објави фотка на која е скроз гола со зајачка глава

Ѕвездата од спотот за песната “Blurred Lines”, Емили Ратајковски го привлекува вниманието на...

ФОТО: Бијонсе сподели фотографија од свадбата на мајка си на јахта

Тина Ноулс стапи во брак со актерот Ричард Лосон. 61-годишната мајка на Бијонсе носеше бел...

Она кога идеш на фризер и бараш „летна“ фризура

Шо фризура сакаш? -Па нешо летно.

Видео: Погледнете ја женската шминка од праисторијата па сѐ до денес

Жените се шминкале отсекогаш, а тоа одлично ни го претставува Базфид преку новото видео каде...

Роналдо повторно се соблече – овој пат за CR7

Најдобриот фудбалер на светот , Кристијано Роналдо (30), сними нов едиторијал за кампања за...

ФОТО: Ирина Шајк во минијатурни бикини на одмор во Мексико

Ирина Шајк беше фотографирана за време на одмор во Канкун, Мексико. Папараците ја уловија...

Пролетен тренд за твоите нокти

Време е да го смениш здодевниот, еднобоен лак со шарени, интересни, впечатливи дезени на...

„Војна“ на Викторија сикрет и Лајн Брајант: “Ние не сме ангели”

Минатогодишната кампања на Victoria’s Secret предизвикува нови реакции. Нејзината порака...

ФОТО: 50 модни блогерки во ист фустан

Педесет модни блогерки облекоа ист модел на фустан во партнерство со брендот Lord & Taylor....

Фото: Конечно се измислени чевлите за кои сонуваше секоја жена

Најголемата женска страст се чевлите, но многу е тешко да ги пронајдат совршените – оние...

Видео: Направете ги најубавите велигденските јајца со лак за нокти

Интересен начин на вапцање на велигденските јајца. Со помош на лак за нокти оваа жена ги...

Фото: Младата дизајнерка Бранкица Тодорова со свои креации ги освои симпатиите на Skopje Fashion Week

Младата дизајнерка Бранкица Тодорова за прв пат зема учество на Skopje Fashion Week  кој се...

Долче&Габана конечно со мат-кармин

Станува збор за новата сензуална кампања за линијата кармини Dolce Matte. Инаку, ова е првиот...

Чија задница вреди 300 милиони долари, а чија „само” пет?

Познато е дека холивудските ѕвезди многу се грижат за своетозадница. Некои од нив станале...

Фото: Оваа девојка не ја миела косата цели 6 години!? Погледнете го резултатот …

Дали некогаш сте се запрашале што би се случило кога би престанале да користите шампон за...

Упс! Ветерот открил повеќе од што требало (Фото)

Може да бидете беспрекорно облечени, но мал ветер може да го уништи вашиот изглед. Поткренат...

СЕГА Е ЛЕСНО: Погледнете ги овие штикли кои на копче менуваат боја и дизајн (Видео)

Бирањето на чевли кои одговараат со облеката знае да биде заморно, но тоа многу брзо би...

Вака изгледаат најубавите луѓе на светот: Дали и вие личите на нив?

Иако се вели дека „убавината е во окото на набљудувачот“, мажите и жените кои живеат на...

Фото: Еве зошто Силви ван дер Варт е “Најубавата жена на фудбалер“!

Силви ван дер Варт повеќе пати е прогласувана за жена на фудбалер, а кога ќе ги видите овие...