Категорија: Убавина и мода

Модата на галата AMFAR New York

Погледнете во што беа облечени познатите на познатата Амфар Гала во чест на фонтацијата за...

Трендови кај фризурите 2015

Еве што трендови донесуваат престижните модни писти кај фризурите. Ова лето одлучете се за...

Најдоброто од Audrey Hepburn

Одри Хепберн е една најпознатите модни икони на 20-иот век. Безвременска убавица која плени...

Како да искомбинирате повеќе дезени

Доколку ова досега ви изгледаше како модно правило кое не смее да се прекрши тогаш тука се...

Беспрекорниот стил на Џиџи Хадид

Прекрасниот американски модел со палестинско потекло Џиџи Хадид која има само 20 години веќе...

Victoria’s secret костими за капење за Лето 2015

Најпознатиод бренд за долна облека ја претстави својата нова колекција на костими за капење...

Модата на фестивалот Coachella

„Модерниот Вудсток“ како што и уште е наречен овој фестивал кој е еден од најпопуларните во...

Аксесоари за Лето 2015

Кога станува збор за аксесоарите во продолжение ви претставуваме многу уникатни парчиња во...

Шопинг-водич за избор на сандали според градбата на телото

Доколку немате долги нозе или имате ситна градба на телото, заборавете на...

МАЛКУ ДА СОКРИЈАТ: Бикини наменети за жените кои неодамна станале мајки

Дизајнерката која во 2013 година се породила имала проблем да си најде костим за капење по...

Дали да облечете црн фустан на нечија венчавка?

Класичниот црн фустан e симбол за елеганција и женственост. Жените најчесто за свечености се...

НЕ, Никако и Да, Секако – Како да носите хеланки?! (Видео)

Хеланките спаѓаат помеѓу оние парчиња облека кои што речиси секоја девојка ги поседува во...

Видео: Ја замота косата во крпа и доби нешто што многу девојки посакуваат!

Доната Вајт од  „Primal Beauty Queen“ ја сподели својата тајна како до совршени локни која лесно...

Видео: Домашен метод за остранување влакна од горната усна и веѓите. Ви треба само едно нешто…

Домашен метод за остранување влакна од горната усна и веѓите. Ви треба само едно нешто!    ...

Видео: Кога мажите ја бираат шминката!

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледало кога вашите мажи би ве нашминкале!? Секако не...

Најновиот тренд кој го освои светот на модата: Поло маици

Дојде време да се збогуваме со маичките со слогани и да му посакаме добредојде на новиот...

Видео: Зошто оваа девојка стави шминка само на половина лице!?

  Ники е активна корисничка на YouTube, која на нејзиниот канал често прикачува мејк-ап...

Фото: 6 типови на брада кои се тренди во 2015-та

Ако веќе сте се одлучиле да го следите трендот и да пуштате брада, погледнете го овој...

Видео: Како да поправите скршен нокт!?

Како да поправите скршен нокт!? Се што ви треба е: Вреќичка од чај Ножици Турпија Лепак за...

Направете сами: Сув шампон за светла и темна коса!

Немате време да ја измиете вашата коса? Брзате некаде? Еве едноставен и брз рецепт како да...