Категорија: Убавина и мода

Есенски трендови во шминкањето

Со завршувањето на летната сезона доаѓаат и нови промени во трендовите кај шминката, а тоа...

Фото: Како изгледа кога место шампон на косата ќе ставите пур-пена?

Жената се збунила – наместо шампон за коса, ставила пур пена на главата… Ако не знаете,...

ФОТО: 45-годишната Наоми Кембел гола за „Lui“

Наоми Кембел се разголи за „Lui“. 45-годишната манекенка позираше како од мајка родена за...

ФОТО: Синди Крафорд го покажа својот плакар и позираше со ќерка си Каја

Синди Крафорд неспорно е еден од најпрепознатливите супермодели. Атрактивната бринета која...

Жената по чевлите се познава

Младата дизајнерка Ведрана Панева-Мали се појави пред неколку години, претстави неколку...

ФОТО: Брадестиот шармер Бен Далхаус освојува со нови модни кампањи

Бен Далхаус, брадестиот модел чии фотографии магнетски привлекуваат женски погледи, ја...

Другата во неа

Веројатно, најинвентивниот трик со шминка што постои. Неспорно е дека девојкава е многу...

Измијте го лицето со газирана вода, резултатите се зачудувачки

Овој едноставен потег има голем благодат за вашиот здрав изглед, а најчесто го користат...

Видео: Зема конец за заби и направи ФЕНОМЕНАЛЕН маникир!

Зема конец за заби и направи ФЕНОМЕНАЛЕН маникир! Се што ви е потребно е лак за нокти во три...

ФОТО: Адријана Лима е убавица во Бразил во колоритна кампања за очила

Адријана Лима сними забавна и колоритна кампања за Vogue Eyewear. Рио де Жанеиро е локацијата од...

Подмладете се: Пиво и лимон за природен фејслифтинг

На вашата кожа ѝ е потребна посебна нега за да изгледа младолико и свежо. Сепак, многумина...

ФОТО: Најплатените модели и нивната заработка – 2015

 Жизел е кралица во модниот свет и бренд кој носи милиони. Долгоногата Бразилка повторно...

Ставила сода бикарбона под очите: Кога ќе видите што добила, ќе го направите истото!

Многу жени зборуваат за корисните својства на сода бикарбона. Ја користат за разубавување,...

Измешајте ориз и млеко за да изгледате 10 години помлади

Верувале или не оризот има неверојатен ефект врз кожата, а доказ за тоа е се јапонските гејши...

Викторија приреди “ревија на скелети” и налути многумина: За неа токму ова е поим за убавина!

Викторија Бекам станува сè поуспешен дизајнер. И додека нејзините креации постојано...

Највлијателната блогерка за убавина – Камила Коељо!

Запознајте ја највлијателната блогерка за убавина на годината, Камила Фигеиредо Коељо, чии...

Немојте да легнувате со мокра коса

Кога и да се тушираме или кога ја миеме косата, секогаш вас ве предупрдуват: „Не иди надвор...

КАКО ДА СЕ ОСЛОБОДИТЕ ОД ЉУБОВНИОТ БЕЛЕГ

Идејата партнерот да ви направи љубовен белег или популарно наречен „шливка“, можеби вчера...

ВИДЕО: Парализирана блогерка ќе ве инспирира со својата позитивност

Џордан Боун е инспиративна девојка, која и покрај тоа што е парализирана од градите надолу...

ШТО ВИ КАЖУВА ПОЗИЦИЈАТА НА ВАШИТЕ АКНИ?

Дерматолозите имаат скриена моќ, нивната тајна е во тоа што по состојбата на кожата на...