Категорија: Убавина и мода

Аксесоари за Лето 2015

Кога станува збор за аксесоарите во продолжение ви претставуваме многу уникатни парчиња во...

Шопинг-водич за избор на сандали според градбата на телото

Доколку немате долги нозе или имате ситна градба на телото, заборавете на...

МАЛКУ ДА СОКРИЈАТ: Бикини наменети за жените кои неодамна станале мајки

Дизајнерката која во 2013 година се породила имала проблем да си најде костим за капење по...

Дали да облечете црн фустан на нечија венчавка?

Класичниот црн фустан e симбол за елеганција и женственост. Жените најчесто за свечености се...

НЕ, Никако и Да, Секако – Како да носите хеланки?! (Видео)

Хеланките спаѓаат помеѓу оние парчиња облека кои што речиси секоја девојка ги поседува во...

Видео: Ја замота косата во крпа и доби нешто што многу девојки посакуваат!

Доната Вајт од  „Primal Beauty Queen“ ја сподели својата тајна како до совршени локни која лесно...

Видео: Домашен метод за остранување влакна од горната усна и веѓите. Ви треба само едно нешто…

Домашен метод за остранување влакна од горната усна и веѓите. Ви треба само едно нешто!    ...

Видео: Кога мажите ја бираат шминката!

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледало кога вашите мажи би ве нашминкале!? Секако не...

Најновиот тренд кој го освои светот на модата: Поло маици

Дојде време да се збогуваме со маичките со слогани и да му посакаме добредојде на новиот...

Видео: Зошто оваа девојка стави шминка само на половина лице!?

  Ники е активна корисничка на YouTube, која на нејзиниот канал често прикачува мејк-ап...

Фото: 6 типови на брада кои се тренди во 2015-та

Ако веќе сте се одлучиле да го следите трендот и да пуштате брада, погледнете го овој...

Видео: Како да поправите скршен нокт!?

Како да поправите скршен нокт!? Се што ви треба е: Вреќичка од чај Ножици Турпија Лепак за...

Направете сами: Сув шампон за светла и темна коса!

Немате време да ја измиете вашата коса? Брзате некаде? Еве едноставен и брз рецепт како да...

ВИДЕО: 100 години мода во само 2 минути!

Mode Glam на интересен начин покажува како се менувала модата во изминатите 100 години. Во...

ФОТО: Згодниот Скот Иствуд забрзува женски срца со нова рекламна кампања

Скот Иствуд нурка во океан во новата рекламна кампања за „Cool Water“. Ѕвездата од „The Longest Ride“...

ФОТО: Летната колекција на Џенифер Лопез за Kohl’s

Џенифер Лопез континуирано ја зголемува својата модна понуда во продавниците на Kohl’s....

МАРЈАНА СТАНОЈКОВСКА: Како лото девојката им носи среќа на фановите!? (Фото)

Како лото девојката им носи среќа на фановите!? Кога сме кај Марјана Станојковска, таа важи...

НАЈПОПУЛАРНАТА ПЛАВУША ВО СВЕТОТ: Ким Кардашијан топлес за бразилски Вог (Фото)

Популарната бринета за кусо време три пати ја промени бојата на косата, а по вторпат е...

ДА, ВОЗМОЖНО Е: Направете кадрици на косата со помош на тоалетна хартија

Оние кои имаат права коса, обожаваат кадрици, а пак оние со кадрици – да имаат права коса....

Видео: Во најновата кампања на Диор, привлечната Ријана се шета низ Версај во Париз

Диор го објави видеото за кампањата Secret Garden IV, во кое главната ѕвезда е Ријана. Во четири...