Категорија: Убавина и мода

Видео: Растење брада во тек на една година

Џастин Басл имал голем ентузијазам да порасне голема брада. Додека го прави ова, решил да се...

Видео: Гламурозната убавина на италијанките во изминативе 100 години во 1 минута

Ако треба да се одбере еден збор кој ќе асоцира на Италија, тогаш дефинитивно тоа ќе биде...

НОВ ТРЕНД: Вотка и банана за исправување на косата

Многу девојки посакуваат рамна коса, па за да постигнат таков резултат, најчесто се користат...

МОДНА МАГИЈА: Новите фустани на Долче и Габана би ги посакала секоја жена! (Фото)

Минатиов викенд Доменико Долче и Стефано Габана претставија уште една модна магија што ги...

Фото: Тинејџерка со Даунов синдром стана заштитно лице на моден бренд!

Медлин Стјуарт отсекогаш сакала да стане модел но тоа што е родена со Даунов синдром до сега...

Што се случува со косата по породувањето?

За време на бременоста заради трудничките хормони и намалувањето на лачење на андрогени...

ВИДЕО: 100 години машка мода во 3 минути

Откако нè потсети како се менуваше женската мода во изминативе 100 години, екипата на Mode Glam...

Целосни модни трансформации во ,,Сакам, посакувам или бегам‘‘ на TLC

На многу жени им е тешко да го пронајдат модниот стил кој им одговара, или пак заглавуваат во...

НЕ ИМ Е ЛЕСНО: Жените неделно губат 90 минути во ”што да облечам”

Научните открија што сакаат жените, но тие се премислија. Нели жени, не се жени, ако не...

Хит за ова лето: Пластични сандали

  Најголем дел од модните трендови се наречени „тренд“ поради причина, иако таа причина...

„Изгледаш одвратно“: Блогерка исмејувана поради акните, па им врати со моќна порака!

Добро познатата блогерка и шминкерка Ем Форд неодамна објави неколку селфи фотографии на...

МАГИЧНО ОГЛЕДАЛО: Застанете по долна облека пред ова огледало и видете што ќе се случи! (Видео)

При пробувањето и купувањето на облека во продавниците и по шопинг центрите, постојат...

Хит бои за лето 2015

Со доаѓањето на летото на сцена настапуваат и нови бои. Следните три бои можете да ги...

ПОЛИЦИЈА НЕ КАЗНУВА ВАКВИ: Девојките со големи гради имаат проблем со појасот во автомобилот! (Видео)

За машките очи изгледаат супер, но сепак жените со бујно деколте односно оние кои се...

ФОТО: Наоми Кембел, Ирина Шајк, Роузи… славните гостинки на ревијата на Версаче

Ревијата на Версаче го означи почетокот на гламурозната Париска недела на високата мода. Со...

Необработени фотографии од кампања за костими за капење

Токму во периодот пред одморите ќе наидете на голем број написи за тоа како треба да го...

Видео: 12 трикови за поубаво лето

Летото ни пристигна, што значи доста излегувaње, одење на одмор, сонце, плажа и сите згоди и...

Видео: Како да го пронајдете вистинскиот костим за капење?

Како да го пронајдете вистинскиот костим за капење? За сите оние кои се уште не го купиле...

СЕВЕРИНА: Во бранови сум ќе ве барам! (Фото)

Северина Вучковиќ го најави долгоочекуваниот одмор, имаме можност згодната пејачка да ја...

Ако сакате поголема среќа кај мажите, носете повисоки штикли!

  Носењето на чевли со висока потпетица може да биде своевидна тортура, но науката вели...