Категорија: Убавина и мода

УШТЕ ОВА ФАЛЕШЕ: Виножито во косите – нов тренд меѓу дамите

Прелевањето на боите во најразлични комбинации добива се поголема популарност меѓу дамите...

Видео: Купуваме евтина облека, а не знаеме кој ја плаќа цената за неа!?

Кој не сака да оди во шопинг и притоа да успее да купи колку што е можно повеќе парчиња облека...

Русинките сакаат мечки ама вистински … (Фото + Видео)

Две руски манекенки за потребите на една кампања, морале да прегрнат вистинска мечка, и тоа...

МОДЕН ТРЕНД: Хит Драчевска фризура за ова лето 2015

Кога сме кај модата и сведските модни трендови, слободно можеме да кажеме дека сме чекор...

Најсовршените комбинации на бои за вашата гардероба

Променливото време во овој период од годината речиси секогаш ни создава проблеми во изборот...

Дали е ова најопасниот моден тренд кој моментално е популарен?

Секој ден се повеќе млади жени одлучуваат да носат корсети за да постигнат екстремни...

Како да направите вашиот нос да изгледа помал?

Не мора да одите на пластична операција за да направите вашиот нос да изгледа помал. Некогaш...

„Бразилка“ или „грмушка“? Какви интимни фризури сакаат славните

Фризурата на интимното подрачје е еден од трендовите што постојано се менуваат. Така, до...

НОВ ХИТ: ЈАПОНСКИ ВЕЃИ

Иако се чини лесно секојдневното цртање на веѓи сепак знае да биде напорно и досадно. Новата...

Пролетни фризури кои се прават за 3 минути!

Сакате пролетна и брза фризура, која ќе личи прекрасно, но нема да ви одземе многу време?  Ова...

Видео: 9 уникатни начини за врзување на вратоврска

Време е да ги израдуваме и мажите со по некој моден трик. Имено, во следните 9 видеа ќе имате...

ЦЕЛО ВРЕМЕ Е ГОЛА: Емили Ратајковски топлес и целосно голи фотки

Во јавноста излегоа нови секси фотки од познатата моделка Емили Ратајковски, направени во...

ВО СВЕТОТ НА МОДАТА: Кристина Арнаудова станува дизајнерка, ќе дизајнира чевли и чанти

Кристина Арнаудова направи своја линија на чевли „Кристина“ изработени од Shevro, Куманово за...

Видео: Мажите почнаа да читаат весници на женските нокти …

Нов тренд за женски нокти! Девојки, сега можете да создадете “дневен весник” на вашите...

ИЗГЛЕДАЈТЕ СОВРШЕНО: Совети и трикови од Адријана Лима

Добро познато дека Адријана Лима е една од најубавите жени на светот. Дури и со минимум...

Фото: Пред некој ден шмркаше, но денеска Ријана си го покажа својот совршен задник

 Кога е во прашање Ријана, што и да направи нема да не зачуди. Секогаш е број 1 во светските...

Чоколадo за лице

Омилените десерти можат да ви го исчистат тенот! Прочитајте. Чоколадото е одличен извор на...

Емили Ратајковски објави фотка на која е скроз гола со зајачка глава

Ѕвездата од спотот за песната “Blurred Lines”, Емили Ратајковски го привлекува вниманието на...

ФОТО: Бијонсе сподели фотографија од свадбата на мајка си на јахта

Тина Ноулс стапи во брак со актерот Ричард Лосон. 61-годишната мајка на Бијонсе носеше бел...

Она кога идеш на фризер и бараш „летна“ фризура

Шо фризура сакаш? -Па нешо летно.