Категорија: Убавина и мода

Пролетни фризури кои се прават за 3 минути!

Сакате пролетна и брза фризура, која ќе личи прекрасно, но нема да ви одземе многу време?  Ова...

Видео: 9 уникатни начини за врзување на вратоврска

Време е да ги израдуваме и мажите со по некој моден трик. Имено, во следните 9 видеа ќе имате...

ЦЕЛО ВРЕМЕ Е ГОЛА: Емили Ратајковски топлес и целосно голи фотки

Во јавноста излегоа нови секси фотки од познатата моделка Емили Ратајковски, направени во...

ВО СВЕТОТ НА МОДАТА: Кристина Арнаудова станува дизајнерка, ќе дизајнира чевли и чанти

Кристина Арнаудова направи своја линија на чевли „Кристина“ изработени од Shevro, Куманово за...

Видео: Мажите почнаа да читаат весници на женските нокти …

Нов тренд за женски нокти! Девојки, сега можете да создадете “дневен весник” на вашите...

ИЗГЛЕДАЈТЕ СОВРШЕНО: Совети и трикови од Адријана Лима

Добро познато дека Адријана Лима е една од најубавите жени на светот. Дури и со минимум...

Фото: Пред некој ден шмркаше, но денеска Ријана си го покажа својот совршен задник

 Кога е во прашање Ријана, што и да направи нема да не зачуди. Секогаш е број 1 во светските...

Чоколадo за лице

Омилените десерти можат да ви го исчистат тенот! Прочитајте. Чоколадото е одличен извор на...

Емили Ратајковски објави фотка на која е скроз гола со зајачка глава

Ѕвездата од спотот за песната “Blurred Lines”, Емили Ратајковски го привлекува вниманието на...

ФОТО: Бијонсе сподели фотографија од свадбата на мајка си на јахта

Тина Ноулс стапи во брак со актерот Ричард Лосон. 61-годишната мајка на Бијонсе носеше бел...

Она кога идеш на фризер и бараш „летна“ фризура

Шо фризура сакаш? -Па нешо летно.

Видео: Погледнете ја женската шминка од праисторијата па сѐ до денес

Жените се шминкале отсекогаш, а тоа одлично ни го претставува Базфид преку новото видео каде...

Роналдо повторно се соблече – овој пат за CR7

Најдобриот фудбалер на светот , Кристијано Роналдо (30), сними нов едиторијал за кампања за...

ФОТО: Ирина Шајк во минијатурни бикини на одмор во Мексико

Ирина Шајк беше фотографирана за време на одмор во Канкун, Мексико. Папараците ја уловија...

Пролетен тренд за твоите нокти

Време е да го смениш здодевниот, еднобоен лак со шарени, интересни, впечатливи дезени на...

„Војна“ на Викторија сикрет и Лајн Брајант: “Ние не сме ангели”

Минатогодишната кампања на Victoria’s Secret предизвикува нови реакции. Нејзината порака...

ФОТО: 50 модни блогерки во ист фустан

Педесет модни блогерки облекоа ист модел на фустан во партнерство со брендот Lord & Taylor....

Фото: Конечно се измислени чевлите за кои сонуваше секоја жена

Најголемата женска страст се чевлите, но многу е тешко да ги пронајдат совршените – оние...

Видео: Направете ги најубавите велигденските јајца со лак за нокти

Интересен начин на вапцање на велигденските јајца. Со помош на лак за нокти оваа жена ги...

Фото: Младата дизајнерка Бранкица Тодорова со свои креации ги освои симпатиите на Skopje Fashion Week

Младата дизајнерка Бранкица Тодорова за прв пат зема учество на Skopje Fashion Week  кој се...