Категорија: Убавина и мода

Најдобрите венчаници од невестинските колекции за 2015 година

Дизајнерските куќи ги претставија своите Невестински колекции за 2015 година, сите...

Заборавете на тангата, во тренд се „бапски“ гаќи

Пин ап стилот веќе некое време е актуелен на модната сцена, а длабоките гаќи се популарни...

ФОТО: Емили Ратајковски во жешко издание

Неодоливата Ратајковски во жешка долна облека, сними каталог за 2015 година за Yamamay....

Како да се шминкате ако имате 30, 40 или 50 години

Сигурно на секој од нас му се случило да види жена несоодветно нашминката и да ја...

Фото: Првите свадбени фотографии на Џорџ Клуни и Амал Аламудин

Џорџ Клуни и Амал Аламудин ја крунисаа својата љубов со брак во романтичната Венеција, а...

Elie Saab со колекција пролет/лето 2015 за енергичните и смели жени

На модната недела во Париз се претстави и модната куќа Elie Saab, презентирајќи колекција која...

Предлог лесна и шик шминка за оваа есен

Од време на време е добро да се излезе од рутината и да се проба нешто ново. Почетокот на...

Што да носите ако имате широки колкови: Модни парчиња кои морате да ги имате во вашиот плакар

Да имате широки колкови, значи дека имате облини на кои останатите жени им завидуваат. Но,...

Њујоркшка модна недела: Michael Kors претстави женствена колекција за пролет/лето 2015

Спортскиот стил кој покажува доминација на моменталната модна сцена, а по кој е...

Фото: Заљубете се во Oscar de la Renta пролет/лето 2015

На Њујоршката модна недела беа претставени бројни колекции на дизајнерите за сезоната...

Топ 5 есенски трендови на модни додатоци

Масивни, впечатливи обетки  Една ама вредна. Оваа есен обетката нека ви го украси и...

6 модни трендови за есен 2014

Есента ни се наближува, а секако со пониските температури доаѓаат и топлите џемпери,...

Фото: Летото се уште не завршило! Ова е дефинитивно најдобриот македонски задник … Погодете чив е???

Се е јасно кога станува збор за најдобриот фитнес и бикини модел Марија Нацева … Марија...

Од среда повторно „Гараж сејл“ во Рамстор: „Правиме чистка, вадиме сѐ надвор“

Концептот „Гараж сејл“, кој минатата година предизвика вистинско шопинг лудило во Рамстор,...

Што да носите на првиот состанок: Стилски тајни кои секоја девојка треба да ги знае

Ви се случило ли некогаш да не го мразите првиот состанок? Не, нели? Обично сакате да заврши...

Што треба да јадете за да имате здрави нокти и коса

Чекањето да ви пораснат ноктите и косата понекогаш може да биде навистина фрустрирачко, но...

Rihanna, Iman и Naomi Campbell совршено го претставуваат луксузниот бренд Balmain

Rihanna, Iman и Naomi Campbell облечени во уникатниот Balmain позираат за магазинот “W”. Прекрасните...

Секси летен моден тренд: Метални тетоважи

Трендсетерките и топ моделите ова лето на плажите може да се забележат со метални украсни,...

Преса за коса која навистина ги менува нештата

Освен што ја исправува вашата коса, пресата отсега ќе може да направи многу повеќе за вашата...

Дознајте што вели бојата на вашите нокти за вас

Доколку не сте знаеле, бојата на вашите нокти може многу да каже за вас и вашиот карактер. Па,...