Категорија: Убавина и мода

Холивудската легенда се појави на вчерашните Оскари во истиот фустан од 1962 година

Холивудската легенда се појави, за тие што добро ја познаваат историјата на Оскарите, во...

Ова е најдобрата фризура за возрасен современ маж

За сите мажи кои сакаат да го променат имиџот и да бидат во тренд, а при тоа да го задржат...

Ова е новиот тренд на бојадисување во домот

Иако бојадисувањето на ѕидови во темни бои беше тренд и многу луѓе го практикуваа, врeме е ...

Оваа маска од две состојки ќе ви го заштити лицето од минусните температури

Студеното време деновиве бара дополнително да си ја заштитите кожата. Кога станува збор за...

Сѐ што треба да знаете за да го копирате шик стилот на Меган Маркл

Актерката и идна снаа во кралското семејство има софистициран, лежерен стил и тоа уште...

Сара Џесика Паркер дизајнираше детска колекција за Gap

Ѕвездата на серијата „Сексот и градот“, Сара Џесика Паркер, го прошири своето дизајнерско...

Џенифер Лоренс со моќен и драматичен стајлинг на премиерата на Red Sparrow во Њу Јорк

Младата оскаровка ја има насекаде, тоа е главно заради актуелните премиери кои ги има...

Коса со боја на розева лимонада е новиот моден тренд

Многу девојки кога сакаат да направат некаква промена кај себе, ја бојадисуваат својата...

20 најгламурозни кралски свадби низ годините

Многу богати семејства можат да си дозволат гламурозни свадби и прослави, но ова се кралски...

51 годишната Вера е двојничка на ѕвездата Рита Ора, но кој кого копира?

Рита Ора се проценува дека вреди 20 милиони фунти, има пријатели од А-листата и повеќе број...

Oва е најскапиот маникир во светот

Негувани раце и чисти средени нокти се ритуали кои жените редовно ги прават. Ваквиот изглед...

Овој кармин е идеален за сите оние кои сакаат да подарат Nutella бакнеж

Kарминот за усни Nutella е новиот моден тренд, произведен од страна на брендот “Beauty Bakerie” и...

Ева Лонгорија блесна во нежна розева комбинација

Американската актерка која се прослави со улогата во серијата “Desperate Housewifes”, Ева...

Гламурнозни и со бели ружи, ѕвездите испратија порака од црвениот килим на Британските музички награди

Вчеравечер се одржаа Британските музички награди, а очекувано на црвениот килим поминаа...

Веѓите во форма на рибина коска се новиот моден тренд

Во 2017 година владееја чудните трендови за веѓи, а доколку мислите дека тој тренд остана во...

Погледнете ја колекцијата есен 2018 на Richard Quinn, добитникот на наградата Queen Elizabeth II

Младиот британски дизајнер Richard Quinn е добитникот на наградата која го носи името на...

Младиот и талентиран дизајнер Richard Quinn ја доби наградата Queen Elizabeth II Award, и тоа лично од Кралицата

Richard Quinn е добитникот на првата наградата која го носи името на Кралицата, Queen Elizabeth II Award, а...

Прво појавување на Кралицата Елизабета на модната недела во Лондон, а до неа седеше кралицата на модниот свет Ана Винтур

Кралицата за прв пат во историјата се појави на модната недела во Лондон, а честа да седат до...

Оскаровката Џенифер Лоренс заблеска со кадрава коса и провокативна тоалета на премиера во Лондон

Откако се појави на доделувањето на BAFTA наградите во неделата во Лондон во класична,...

Направете шампон од сода бикарбона за брзо растење на косата

Содата наоѓа разновидни намени во домаќинството, нуди безброј лековити својства и се...